Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 17:42
 
KAPAKLAR SEDAŞ’TA TOPLANSIN ENERJİN MUTLULUKLA ÇOĞALSIN
SEDAŞ’ın(Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) ile sözleşme imzalayarak gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi, çevre ve engelli dostu kampanya olarak paydaşlarından da büyük ilgi görüyor. SEDAŞ temiz bir çevre ve engellerin aşılması için işbirliği sağlayan bireylere de teşekkür belgesi veriyor.
Yaşam Haberi
KAPAKLAR SEDAŞ’TA TOPLANSIN ENERJİN MUTLULUKLA ÇOĞALSIN

50 Bin Kapağı Kocaeli’de SEDAŞ’a Teslim Etti
Körfez Çamlıtepe’de  ikamet eden Alaettin Öztürk büyük emeklerle topladığı plastik kapakları SEDAŞ’a teslim ederken, mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Alaettin Öztürk,  topladığı 50 Bin civarındaki mavi kapakları, Kocaeli SEDAŞ İdari İşler Sorumlusu Yener Tekin’e  teslim ederken, her kapağın kendisine pozitif enerji verdiğini belirterek, “Kapakları toplarken,  topluma ve çevreye fayda sağlayacağımı düşündükçe bu duygu bendeki enerjiyi mutluluğa dönüştürüyor. Temiz bir çevre ve yardımlaşmak için katkı sağlamak ayrıca güzel bir duygu. Herkes katkı sağladığı bu konularla enerjisini mutluluğa çevirebilir. Dünyada iyilikler, dayanışma ve yardım duyguları çoğalsın istiyorum.” dedi. 

Plastik kapak kampanyası “HİÇ BİTMEDİ”
SEDAŞ  gönüllülerinin çalışmalarıyla Müşteri Hizmetleri Merkezlerinde ve şirket hizmet binalarında yürüttüğü plastik kapak kampanyası ile engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye ve medikal malzeme dağıtımı yapılmasına katkı sağlıyor. Bu kampanyaya destek olmak ve tonlarca çöpe atılan plastik kapakların geri dönüştürülmesi için SEDAŞ, “Kapak Olsun” isimli proje ile bu sürece 2 yıldır olumlu katkı sağlıyor.

TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) tarafından takdir ve teşekkür plaketi ile ödüllendirilen SEDAŞ,  PTT Kargo ile indirimli "801231382" nolu posta kod numarasını kullanarak 1-30 kg arası kapak kolilerinin  en ekonomik koşullarda ödemesinin yapılması ile gönderiminin sağlanabildiğini belirtti. SEDAŞ gönüllüleri, çalışanlarının biriktirdiği kapaklar yanında, paydaşlarının bizzat biriktirip SEDAŞ’a  teslim ettiği kapakları da TOFD’a göndererek projeye katkı sağlıyor.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAPAKLAR, SEDAŞ’TA, TOPLANSIN, ENERJİN, MUTLULUKLA, ÇOĞALSIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı