Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 17:21
 
KARABULUT ''KABOTAJ BAYRAMI KUTLU OLSUN''
Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Kabotaj Bayramı dolayısı ile yayımladığı mesajında, “Marmara Denizi’nin donanma kenti olan Gölcük’ten tüm denizcilik camiasının 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyorum” dedi
Gündem Haberi
KARABULUT ''KABOTAJ BAYRAMI KUTLU OLSUN''

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Kaymakam Karabulut  “Türkiye Cumhuriyeti, 1 Temmuz 1926'da kabul edilen Kabotaj Kanunu ile kendi karasularında hakimiyet ve istiklalini bütün dünyaya ilan etmiştir. Bugün 100. yılını kutladığımız Kabotaj ve Denizcilik Günü’nde denizcilik sektörünün güçlü altyapısı, modern tersaneleri ve büyüyen deniz ticaret filosuyla ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunmaktan gurur duymaktayız” dedi.
BÜYÜK ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR
Sözlerine devam eden Kaymakam Karabulut, “Üç tarafı denizlerle çevrili olan ve iki önemli boğaza sahip olan ülkemizde denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan Kabotaj Kanunu, aynı zamanda milletimizin denizlerimizdeki egemenliğinin sağlanması anlamında da büyük önem arz etmektedir. Denizlerimizde taşımacılığı ve ticaret haklarını yabancıların kontrolünden alarak, bu hakları Türk gemi ve vatandaşlarına tanıyan Kabotaj Kanunu’nun 100. yılı kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.
HALKIMIZI DENİZLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Kaymakam Karabulut sözlerinin devamında, “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Topraklarının üç bir yanı deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer. Denizciliği Türk'ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız…’ sözleriyle, ilçemiz yaşayanlarına denizi sevdirmeye, denizin güzelliği ve zenginliğini anlatmaya, halkımızı denizle buluşturmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Marmara Denizi’nin donanma kenti olan Gölcük’ten tüm denizcilik camiasının 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARABULUT, ''KABOTAJ, BAYRAMI, KUTLU, OLSUN'',
Yorumlar
Haber Yazılımı