Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 18:03 Bu haber 21295 kez okundu
 
KARAOSMANOĞLU ''BİRLİKTE BEREKET VARDIR''
Gölcük Muş Dağarası Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği 4 yıl süren Dernek Kültür merkezi binasının açılışı yoğun katılımla tapıldı Açılışa katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu” Bu gün hayırlın bir açılış için bir aradayız. İMC usulü ile arsa alarak ve binanın yapımını tamamlayarak bugün hizmete açtılar. Burada emeği geçen herkesten Allah Razı olsun. Birlikte bereket var. Birlikte Rahmet var” dedi.
Kültür Haberi
KARAOSMANOĞLU ''BİRLİKTE BEREKET VARDIR''

2009 yılında Kurulan Gölcük Muş Dağarası Derneği 2014 yılında Dernek Kültür Merkez binasını yaparak 2018 yılında tamamladılar. Yapımı tamamlanan binanın açılışı AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in katılımı ile açılışı yapıldı.

Gölcük Muş Dağarası Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkan Yusuf Kara ve yönetimi tarafından Gölcük Kavaklı Mahallesinde 2009 yılında kurulan Dernek faaliyetleri kiralık bir binada devam ettirirken dernek yönetimi, 2013 yılında Gölcük Kavaklı Mahallesin Yavuz Caddesi Üzerinde dernek binasının yapımı için yer satın aldılar. Satın alınan yerin ardından 2014 yılında dernek Kültür Merkez binasının yapımına başlandı. Binanın yapımı dernek üyelerinin İMCE usulü ile devam ederken, Dernek Başkanı 2016 Yılında Kurban Bayramı öncesi kurbanlık getirerek satışını yaptırdı. Kurban satışından gelen gelir ile dernek binasının yapımında kullandı. 4 yıl süren Dernek Kültür merkezi binasının açılışı için Dernek binasında tören düzenledi. 

Açılışa AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gölcük ilçe başkanı İdris Alp, CHP Gölcük ilçe başkanı Fikret Güler, Saadet Partisi Gölcük ilçe başkanı Yaşar İsmail Yıldız, Kocaeli MHP il yönetimi Sivil toplum kuruluşların başkanları ve çok sayıda Dernek üyeleri katılım sağladı.


TÜM GÖLCÜK’E HİZMET VERECEĞİZ
Dualarla kurdelenin kesiminin ardından  günün anlam ve önemini anlatan Konuşmayı Dernek Başkanı Yusuf Kara yaptı. Kara “Derneğimizi kurduk ve ardından yer satın aldık. Binamızı yapımını tamamlayarak bu gün sizlerle birlikte açılışını yapıyoruz. Derneğimiz tüm Gölcük halkına hizmet verecek şekilde yapılmıştır. Bu güne kadar yapılan çalışmalarda tabi ki eksiklerimiz vardır. Bu eksiklerimizi gidermek için değerli yerel yönetimlerimize pası veriyorum değerli yöneticilerimiz en iyi şekilde gol atacağına inanıyorum” dedi.               

GÖLCÜK ÜLKEMİZİN MOZAİĞİ
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş“ Her zaman gururla ifade ediyorum ki bu kentimiz, şehrimiz, Gölcüğümüz ülkemizin bir mozaiği yani Türkiye'nin her bir köşesinden her bir yöresinden insanlarımızın gelip yerleştiği Gölcüğe sağladığı katkıyı aşikardır. Biz de bunlarla gurur duyuyoruz. Gerçekten bu mozaik ilçemizin kuruluşundan bu güne kadar hiç çatlamadı. Hiçbir fitne ve fesat a izin vermedi. Bundan sonrada fırsat vermeyecektir. İşte bu güzellikleri yaşatan biri de Muş Dağarası Derneğidir. Bizler burada bu Gölcük Coğrafyasında birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Derneğimizin eksiklerini gidermek için gerekli desteklerimizi vereceğiz” dedi.

KURULUŞUNU KUTLUYORUM
Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş; “bu gün derneğimiz olan Dağarası hem kuruluş yıl dönümün hem de binanın açılış günüdür. Bu vesile ile emeği geçen başta başkan ve yönetim kuruluna katkıda bulunanlara teşekkür ederim. Başarıların devamını dilerim. Bildiğiniz gibi Gölcük sivil toplum örgütleri bizim her zaman paydaşımızdır. Birçok konuda ortak çalıştığımız kurum ve kuruluşlar. Yine burada ortak çalışmalarımızı hatırlatarak bağımlılıkla mücadele, trafik kurallarına uyum ve eğitimin yaygınlaşmasındaki desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

BİRLİKTE BEREKET VARDIR
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; “Bu gün hayırlın bir açılış için bir aradayız. İMC usulü ile arsa alarak ve binanın yapımını tamamlayarak bugün hizmete açtılar. Burada emeği geçen herkesten Allah Razı olsun. Birlikte bereket var. Birlikte Rahmet var. Başkan Yusuf Kara bize pası attı. Ben iyi golcü değilim ama en iyi golcü Cumhurbaşkanımız. Türkiye'nin önünü açtı. Türkiye büyüdü, namerde muhtaç olmaktan kurtardı. Artık kendi göbeğimiz kendimiz kesiyoruz. Hatta bütün dünya mazlumlarına yardım eden, Türkiye Gönül dünyamızın bizden çok umudu var. Derneğimizin spor salonundaki tüm eksiklerini yapıyoruz. Hemen gerekli bilgiyi vereceğim en kısa sürede spor salonu hazır hale gelecektir” dedi.

GÖLCÜK’DE 80 İLİN MOZAİĞİNİ YAŞIYORUZ
Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker “Muhteşem binanın yapımında emeği geçen her kese teşekkür ederim. Kocaeli de 80 ilden vatandaşlarımız yaşıyor. Ülkenin zamanında planlı büyümemesi neticesinde bu göçler olmuştur. Bu aynı zaman Kocaeli Gölcük için berekettir. Çünkü Gölcükte 80 vilayetin geleneklerini ve göreneklerini yaşıyorsunuz. Derneklerimizin ana görevlerinden budur. Bu kendi kültürünü yaşamak ve gelecek nesillere aktarmaktır. Bunu da burada Muş Dağarası Derneği gerçekleştiriyor. Dernek üyeleri dernek yönetimini yalnız bırakmasınlar. Her kes elini taşın altına koysun. Büyükşehir belediye başkanımız derneğin eksiklerini tamamlamak için destek verecektir” dedi.
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık; “özellikle duyduğum memnuniyeti bu güzel eserinin ortaya konmasıdır. Bundan dolayı özellikle Dernek Başkanımız Yusuf Kara ve yönetimine tebrik ederim. Gerçekten çok güzel bir eser ortaya çıkmış. Allah herkesten razı olsun. Bu bir köy derneği açısında son derece önemli ve son derece hayırlı bir hizmet olmuş. İnşallah kuruluş amacına uygun nice seneler bu bina bizim kültürümüze, değerlerimize ve insanlarımıza hizmet etmeye devam eder. Değerli hemşehrilerim, Kocaeli'ye 81 vilayetimizden ilimize gelenle sınırlı değil tüm gönül coğrafyamızda burada buluştuğu ve kardeşliğin yaşadığın bir şehirdir. Hemşehri dernekleri şehrimiz açısından çok önemli. 

HEMŞEHRİ DERNEKLERİ ÇOK ÖNEMLİ
Kocaeli Milletvekili Fikri Işık; “Özellikle duyduğum memnuniyeti bu güzel eserinin ortaya konmasıdır. Bundan dolayı özellikle Dernek Başkanımız Yusuf Kara ve yönetimine tebrik ederim. Gerçekten çok güzel bir eser ortaya çıkmış. Allah herkesten razı olsun. Bu bir köy derneği açısında son derece önemli ve son derece hayırlı bir hizmet olmuş. İnşallah kuruluş amacına uygun nice seneler bu bina bizim kültürümüze, değerlerimize ve insanlarımıza hizmet etmeye devam eder. Değerli hemşerilerim, Kocaeli'ye 81 vilayetimizden ilimize gelenle sınırlı değil tüm gönül coğrafyamızda burada buluştuğu ve kardeşliğin yaşadığın bir şehirdir. Hemşeri dernekleri şehrimiz açısından çok önemli. 

DOĞÜDUĞUMUZ YERİ ÇOCUKLARIMIZA TANITALIM
Işık “Bazıları hemşehri dernekleri sadece siyasette bir basamak olarak görmek isteyebilir. Seçim zamanları acaba bir pozisyon kapabilir miyim diye bakanlar olabilir. Ama hemşehrileri dernekleri 3 temel unsuru var bunlarda biri bizi biz yapan değerleri yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması. Eğer bunu yapamazsak bizi biz yapan değerlerimizi Kültürümüzü, örf ve adetlerimizi, anneannemizi, geleneğimizi çocuklarımıza aktarmasak hafızası silinmiş ve ne yaptığını bilmeyen bir toplum olarak millet olmaktan çıkarız. Bunu hep Türkiye olarak düşüneceğiz, hem Kocaeli, hem de Gölcük olarak düşüneceğiz. İkincisi yardımlaşmaktır. Yardımlaşmayı ilk önce akrabadan başlar. Dernekte hemşehrilik güzel ama hemşehricilik kötüdür. Üçüncüsü de doğduğumuz toprak. Hepimiz Kocaeliliyiz hepimiz ülkemizin her tarafından gelmişiz. Ama ata topraklarını unutmayalım. En azında oralarında kalkınmasını sağlayalım. En azında doğduğumuz yeri çocuklarımıza tanıtalım” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARAOSMANOĞLU, ''BİRLİKTE, BEREKET, VARDIR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı