yuvacıksu 700 - 100
KY YAPI
Haber Detayı
28 Aralık 2016 - Çarşamba 08:23
 
KARDEŞLİĞİN SİMGESİ İZNİK ÇİNİ TABLOSU OLDU
İznik ve Gölcük Belediyelerin Kardeşlik Simgesi İznik Çini Tablosu Oldu. Geçtiğimiz yıl yapılan protokol ile kardeş şehir olan iki belediye, karşılıklı ziyaretler gerçekleştirerek Sosyal ve kültürel değerlerini birlikte tanıttı.
Kültür Haberi
KARDEŞLİĞİN SİMGESİ İZNİK ÇİNİ TABLOSU OLDU

znik Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Osman Sargın, Eşi Hacer Sargın, Belediye Meclis Üyesi Öner Erim, İznik Kent Konseyi Genel Sekreteri Havva Çandar ve Kent Konseyi üyeleri Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'i makamında ziyaret etti.

Kardeşliğin ikinci yıl anısına düzenlenen ziyarette kardeş şehir misafirlerini GölcükBelediye Başkanı Mehmet Ellibeş, eşi Feriha Ellibeş, Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk , Gölcük İznikliler derneği başkanı Hasan Basri Başbay karşıladı.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş'in makamında gerçekleşen görüşmelerde kardeş ilçe çerçevesinde sürdürülen çalışmalar, yapılan yatırımlar, yürütülen Kültürel faaliyetler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden başkan Ellibeş"Dört Medeniyete başkentlik yapmış tarihi bir şehir ile kardeşlik yapmak bizleri onurlandırıyor. Tüm medeniyetin izlerini yakından görmek için zaman zaman çini diyarı İznik'e Kültürel turlar düzenliyoruz. Tanıtım amaçlı turlarımızda bizleri kardeş belediyemiz İznik ağırlıyor. Gösterdikleri bu güzel misafirperverlikten dolayı başkan ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Yaptığı açıklama da" Kardeşliğin ikinci yıl anısına bizleri ağırladığınız için teşekkür ederim. Bu güzel günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Birlikte karşılıklı düzenlediğimiz Kültürel ve Sosyal etkinlikler iki ilçemize de ayrı bir değer katıyor. Her iki ilçemizin tanıtımı açısından Kent Konseylerimiz önemli görevler yükleniyor. Bu sorumluluk içerisinde hep birlikte daha güzel işlere imza atacağız" dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Kardeşlik anısına İznik Çini Tablosu hediye ederken, Gölcük Belediye Başkanı ise Gölcük simgesi olan gemi hediye etti. Gölcük Belediyesiziyaretinin ardından Gölcük Belediyesi Ilıcalarını ve aşiyan tesislerini gezdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARDEŞLİĞİN, SİMGESİ, İZNİK, ÇİNİ, TABLOSU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı