Haber Detayı
18 Ocak 2019 - Cuma 20:40
 
KARNELER VALİ AMCADAN
İlimizde 23 bin 942 öğretmen ve 384 bin 412 öğrenci için 15 günlük yarıyıl tatili başladı. Vali Hüseyin Aksoy ve İl protokolü, karneleri Yukarı Hereke İlk ve Ortaokulu’nda verdi.
Kocaeli Haberi
KARNELER VALİ AMCADAN

Kent protokolü yarıyıl karnelerini Yukarı Hereke İlk ve Ortaokulu’nda verdi. Karne törenine; Vali Hüseyin Aksoy, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Milli Eğitim Şube müdürleri Haşmet Batur ve İmdat Akbaba, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Yukarı Hereke İlk ve Ortaokulu Müdürü Abdülkerim Doğrusoy, öğretmenler öğrenciler ve veliler katıldı. Havanın soğuk olması sebebiyle konuşma yapmayan Vali Hüseyin Aksoy
ve beraberindekiler, sınıara tek tek uğrayarak öğrencilere karnelerini dağıttı. Ayrıca ilimizde bin 257 okul ve 15 bin 828 derslik bulunuyor. Öte yandan derslik başına düşen öğrenci sayısı ise ilk-ortaokul 25, genel ortaöğretim 23, mesleki ve teknik 24.

BÜYÜK GAYRET SARF ETTİLER
Karne dağıtımı sonrası konuşan Vali Hüseyin Aksoy, “Bugün eğitim-öğretin döneminin birinci dönemini kapatıyoruz. Örgün eğitimde 394 bin 855 öğrenci karne alacak. Bütün öğrencilerimize yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum, iyi tatiller diliyorum.
Özellikle öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bir eğitim yılı boyunca özveriyle eğitimin kalitesini daha üst noktalara taşımak için büyük gayret sarf ettiler. Başta ilçe milli eğitim müdürümüz, kaymakam arkadaşlarımız olmak üzere eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARNELER, VALİ, AMCADAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı