yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 18:09
 
KASIMOĞLU “İKRAMİYE BİZİM HAKKIMIZ”
DİSK Emekli Sen Gölcük Şubesi Başkanı Ahmet Kasımoğlu ve Yönetimi, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri ve Yönetimini ziyaret ederek, emeklilere ikramiye konusunu ilk CHP'nin gündeme getirdiğini belirterek teşekkürlerini iletti. Kasımoğlu; iktidarın emeklilere vereceğini açıkladığı iki bayram ikramiyesinin rüşvetle oy satın alma amacını taşıdığını belirterek; ''Unutmayın ki ikramiye AKP'nin lütfu değil, CHP'nin sıkıştırması ve yıllardır verdiğimiz örgütlü mücadelenin kazanımıdır'' dedi.
Gündem Haberi
KASIMOĞLU “İKRAMİYE BİZİM HAKKIMIZ”

DİSK Emekli Sen Gölcük Şubesi Başkanı Ahmet Kasımoğlu; ''Bir baskın seçim kararı alındı. Türkiye hızla 25 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine doğru yol alırken, özellikle iktidar partisi geçmişte karşı çıktığı konularda vaatlerde bulunmaya başladı. Kuşkusuz bu vaatlerin başında emeklilere yılda iki defa dini bayramlara 1.000' er lira ikramiye vereceğini açıklamasıdır. Emeklilere ikramiye verilmesi sendika olarak hazırladığımız ve siyasi partilere iletip yıllardır alanlarda mücadele verdiğimiz en önemli taleplerimizden biridir. Hatta bu taleplerimiz muhalefet partileri tarafından dile getirilmiş ve seçim vaatleri arasında açıklanmıştır. CHP, 2015 yılında yapılan milletvekilliği seçimlerinde emeklilere dini bayramlarda yılda iki ikramiye vereceklerini seçim süresince dillendirmiştir. İktidar partisi AKP ise ''Kaynak yok nereden vereceksiniz'' diyerek, muhalefet partilerinin bu açıklamalarına karşı çıkmıştır. Hatta ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ''CHP emeklilere iki ikramiye verecek kaynağı bulsun bende oyumu CHP'ye vereyim'' demişti. Yani iktidara göre emekliye ikramiye verecek kaynak yoktu'' dedi.

Başkan Kasımoğlu sözlerinin devamında; ''Dün bunları söyleyen iktidarın bugün vereceğim deme noktasına gelmiş olması elbette önemlidir. Ancak bu vaadin verildiği sürece baktığımızda yapılanı etik bulmak mümkün değildir. Elinde tüm olanaklar varken emekliye ikramiye vermeyen ve muhalefet partilerinin vereceğiz açıklamalarına karşı ''bunlar bir şey bilmiyorlar, kaynak yok nereden verecekler'' gibi üst perdeden bakan ve onları küçümseyen iktidarın seçimi kazanmak için ikramiye vereceğini açıklaması Ben devlet olanakları ile oy satın alırım deme yüzsüzlüğüdür. Daha açıkçası emeklilerle dalga geçiyor ve ben sizin paranızla sizin oyunuzu satın alabilirim pervasızlığı yapılmaktadır. İkramiye bizim hakkımız. Vereceğin para bu ülkede vergi verenlerin bütçedeki parasıdır. Yani bizimdir. Sen bize lütufta bulunmuyorsun. Elinde her türlü olanak varken yıllarca vermediğin ikramiyeyi baskın seçim öncesi oy almak için rüşvet olarak vermeni kendimize yapılmış bir hakaret olarak kabul ediyoruz'' dedi.
‘'Emeklileri yok sayan iktidar''
Zira AKP sadece ikramiye konusunda değil, emeklileri ilgilendiren bütün alanlarda emekliler lehine hiçbir düzenleme yapmadığı gibi emeklilere dört kişilik bir ailenin mutfak giderlerinin karşılığı olan açlık sınırı altında maaş vererek yoksulluk ve sefalete mahkum etmiştir. Bütün bunları yapan iktidar şimdi milyonlarca emeklinin oyunu almanın ve tek adam yönetimini ülkeye yerleştirmenin hesabını yapmaktadır. Bilmelisiniz ki TBMM'nin kanun yapma yetkisini ortadan kaldıracak ve tek kişinin kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi yönetmesine olanak verecek olan yeni ileri sürerek çıkaracağı bir KHK ile maaşlarımızın ödenmesini durdurabilir. Tüm bu nedenlerle bu basın açıklamasına neden olan emeklilere ikramiye verilmesi olayını gündeme taşıyan ve iktidarın yarım da olsa emeklileri hatırlamasına neden olan ana muhalefet partisi CHP'ye emekliler adına teşekkür ediyoruz. 24 Haziran 2018 tarihi emeklileri yok sayan iktidara artık yeter deme ve onu sandığa gömme zamanıdır. Unutmayın ki ikramiye AKP'nin lütfu değil CHP'nin  sıkıştırması ve yıllardır verdiğimiz örgütlü mücadelenin kazanımıdır. Bu nedenle tüm emeklileri sendikamıza üye olmaya ve haklarına sahip çıkmaya çağırıyoruz'' diyerek açıklamasını tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KASIMOĞLU, “İKRAMİYE, BİZİM, HAKKIMIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı