BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 13:08
 
KASKF BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI BAŞLADI !
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) tafarfından bu yıl Antalya Belek’te düzenlenen “4. Başkanlar Kurulu Toplantısı” bu sabah saatlerinde Belek Rixos Otel’in toplantı salonunda başladı. Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KASKF Başkanı Murat Aydın ile 7 ilçenin belediye başkanları ile spor adamları katıldı
Spor Haberi
KASKF BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI BAŞLADI !

KATILIM SON DERECE YÜKSEK OLDU

Dün başlayan ve bugün devam eden, “KASKF 4. Başkanlar Kurulu Toplantısı” bu sabah saatlerinde Belek Rixos Otel’in toplantı salonunda başladı. Toplantıya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KASKF Başkanı Murat Aydın ile, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Darıca Belediye başkanı Şükrü Karabacak ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ile ilçelerin Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürleri ile amatör spor kulüplerinin başkanları ve spor adamları katıldı. Toplantıya katılımın oldukça yüksek olması, amatör spor camiası tarafından büyük bir memnuniyetle başladı.

 

AYDIN’DAN, KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Toplantı, bir dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra ilk konuşmayı, evsahibi sıfatıyla, KASKF Başkanı Murat Aydın yaptı. Aydın, toplantının öneminden ve amatör spora yapılan katkıları anlattı ve tüm katılımcılar katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Aydın,  Kendilerine bu imkanı sunan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ederek, “Allah kendisinden binlerce kez razı olsun” dedi.  

 

“YAŞIMIN DİNÇLİĞİNİ SPORA BORÇLUYUM”

Başkan Aydın’dan sonra söz alan, Başkan Karaosmanoğlu ise yaptığı konuşmasında, Sağlığın en büyük devlet oduğuna dikkat çekerek, “Her şeyin Başı sağlıktır” dedi. Karaosmanoğlu, 65 yaşın sırrını sağlığa borçlu olduğunun altını çizerek, “Gerçeği söylemek gerekirse, ben yaşımın verdiği dinçliği spora borçluyum. Bakın benim yaşımdakiler, camilerde oturarak nazam kılıyor. Bir çoğunun günü hastanelerde ve eczanelerde geçiyor. Bunu yapmak o kadar zor değil. Bütün iş beyinde bitiyor. Yeterki siz spor yapmak isteyin, biz her türli imlanı sağlarız sizlere. Kadınlara yönelik başlattığımız spor etkinliklerinde 25 bin kadınımızı sporla bukuşturduk. Bu konudaki hedefimiz 50 kadını sporla buluşturmak. Ben onbinlerce insan sabah sporlarında ve yürüyüşlerinde tanıdım” dedi.

 

“PARAYLA AMATÖR SPOR OLMAZ”

Konuşmasının 2’inci bölümünde ilimizdeki amatör spor kulüplerinin tamamına büyük önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Ben yapı itibariyle  sporun her dalına ve amatör spora önem veren bir insanım. Bu vesile KASKF’nun organizasyonu ile Antalya’ya gelen tüm amatör spor kulüp başkanları ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Ama benim kabul etmediğim bir şey var. Amatör sporcuya para vererek, amatör spor yapılmaz. Pata takımı çalıştıran ve bu işi kendisine meslek ediniş antrenörlere verşlmeli. Bu nedene enerjinizi tesis yapımına ve alt yapıya vereceğiniz önem için harcamalısınız. Siz başlayın, tıkandığınız yerde ilçe belediye başkanları yetmezse bizler devreye gireriz. Bu yüzden para verilere yapılan amatör spor, spor değildir.”

Bu arda, 15 dakikalık aranın ardından amtör spor kulüleri söz alarak, içinde bulundukları durumları başkanlar ile paylaştı. Ayrıntıları, Antalya Belek’ten aktarmaya devam edeceğiz. Haber: Yılmaz DEĞİRMENCİ-Antalya

*********************

Kaynak: Editör:
Etiketler: KASKF, BAŞKANLAR, KURULU, TOPLANTISI, BAŞLADI, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı