Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 12:33
 
KATIRCIOĞLU GÖLCÜK KÖYLERİNİ GEZDİ
AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisinin tatil olduğu günlerde Kocaeli’ndeki ziyaretlerine devam ediyor.
Siyaset Haberi
KATIRCIOĞLU GÖLCÜK KÖYLERİNİ GEZDİ

Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinin tatil olduğu yaz döneminde başlattığı köy ziyaretlerine, Meclis ’deki çalışma programının geriye kalan kısmında devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Gölcük ilçesinde köy ziyaretlerini devam ettiren Katırcıoğlu, Gölcük Hamidiye ve Ümmiye köylerini İlçe Başkanı Çetin Seymen, Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken ve beraberindeki heyet ile ziyaret etti. Ziyaretinde vatandaşlar ile yakından ilgilenen Katırcıoğlu, Hayvancılıkla uğraşan Kadir Çelik ve ailesini ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi. Gölcük Hamidiye ve Ümmiye köylerinde vatandaşlarla sohbet ederek sıkıntı ve dileklerini dinleyen ve not alan Katırcıoğlu, köy ziyaretlerine her hafta başka bir ilçe ve köyleri şeklinde devam edeceğini açıkladı.

Pekmez Pişirdi, Kestane Topladı

Hamidiye köyü muhtarı Adem Bal’dan köy ile alakalı bilgi alan Katırcıoğlu, Fehmi Timur ve ailesinin pekmez yapımına yardım etti. Bir iki yıldır Kestane Ağaçlarına yurt dışından gelen çoğunlukla Bursa taraflarında ve bizim bölgede de görülen dal kanseri hastalıkları, kestane mürekkep hastalığı ve kestane bal arısı hastalıkları ağaçların kurumasına sebep olmakta, İl Tarım Müdürlüğümüzün bu hastalık ile gerek ilaçlama gerekse ağaçları budama yöntemi ile bertaraf etme çalışmaları kararlılıkla sürdürülmektedir. Katırcıoğlu daha sonra beraberindeki vatandaşlarla kestane topladı, sofralarımıza geldiğinde hiç düşünülmeyen kestane nasıl toplanır, zorluğu nedir? Sorusunu soran ve uygulamalı kestane nasıl toplanacağını sosyal medyadan takipçileri ile paylaştı.

Cumhurbaşkanının Arkadaşına Ziyaret

Milletvekili Katırcıoğlu daha sonra Ümmiye Köyünden Sami Uzuner’in bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Hamidiye Köyünde Meryem İşbilen’e geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Katırcıoğlu daha sonra Gölcük Piyale paşa mahallesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kasımpaşa’dan arkadaşını geçirdiği rahatsızlık sonrası ziyarette bulundu. 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: KATIRCIOĞLU, GÖLCÜK, KÖYLERİNİ, GEZDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı