Haber Detayı
04 Haziran 2019 - Salı 06:16
 
KAVGA EDEN SURİYELİLER GERİ GÖNDERİLİYOR
Yenimahalle’de Suriyeli oldukları belirtilen birkaç kişi genç bir vatandaşı boş arazi de darp etmek istedi. Kavgaya karışan Suriyeliler göç idaresine gönderildi
Gündem Haberi
KAVGA EDEN SURİYELİLER GERİ GÖNDERİLİYOR

Gölcük’te gergin bir arefe akşam yaşandı. Alınan bilgi ve iddialara göre,  Yenimahalle’de Suriyeli oldukları belirtilen birkaç kişi genç bir vatandaşı boş arazi de darp etmek istedi. Durumu fark eden çevre kahvehanede oturan vatandaşlar olaya müdahale etti.

 

Olay yerine gelen polis ekipleri birbirine giren Suriyeliler ile vatandaşları ayırmak için havaya 5-6 el ateş açtı. Yaklaşık 60 kişinin toplandığı olay yerinde sopalar, taşlar, sandalyeler havada uçuştu.

İki kez birbirine giren mahalle sakinleri ve Suriyelilerin tekrardan kavga etmemesi için polis ekiplerinin sabah saatlerine kadar olay yerinde bekleyeceği öğrenildi. Diğer yandan Suriyelilerin genci darp etme nedeni para istemesi olduğu belirtildi

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI OLAY YERİNDE

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir ve AKP İlçe Başkanı Çetin Seymen olay yerine geldi. Öte yandan kavga sebebinin Suriyelilerin vatandaşlardan para istemesi olduğu öğrenildi. Çevrede bulunan binalara saklanan Suriyeli vatandaşlar için polis ekipleri dikkatle olayı takip ediyor. 

28 SURİYELİ ÜLKELERİNE GÖNDERİLECEK

Son alınan bilgilere göre, Yenimahalle'deki olaylara karışan Suriyeliler, evlerinden tek tek alınarak olay yerinde bulunan beyaz bir minibüse bindirildi. 28 Suriyeli ülkelerine geri gönderilmek üzere İlçe Göç İdaresine getirildi. 3 Gölcüklü vatandaş ise ifadeleri alınmak üzere ilçe emniyet müdürlüğüne getirildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAVGA, EDEN, SURİYELİLER, GERİ, GÖNDERİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı