yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 10:25
 
KAYMAKAM IRMAK'IN 19 MAYIS MESAJI
Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, 19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayınladı. KAymakam Irmak'ın mesajı şöyle ;
- Haberi
KAYMAKAM IRMAK'IN 19 MAYIS MESAJI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına 16 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuruyla İstanbul'dan yola çıkarak, Samsun'a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un   100. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

  Büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı, zor şartlarda verilen mücadelenin başlangıcı olan  19 Mayıs 1919, ülkemizin yeniden var olmasının en önemli dönüm noktalarından birisidir.

geleceğimiz, umudumuz değerli gençler;

           Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği ve korunması   istiklal şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli görev ve  amacımızdır.

            Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, IRMAK'IN, 19, MAYIS, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı