Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 16:50
 
KAYMAKAM ALTINTAŞ ''ENGELLİLERİMİZİ KÜLFET OLARAK GÖRMEYELİM''
Kaymakam Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu bedensel engelli öğrencileri ve ailelerini ziyaret ettiler. Kaymakam Altıntaş “Bizim ailelerden isteğimiz, engellileri bir külfet olarak değil de bir nimet olarak görmeleridir. Engellilerimiz Yüce rabbimizin bize bir emanetidir. Sağlıklı insanların da aynı zamanda bir engelli adayı olabileceği gerçeğini göz ardı etmemeliyiz” dedi.
Yaşam Haberi
KAYMAKAM ALTINTAŞ ''ENGELLİLERİMİZİ KÜLFET OLARAK GÖRMEYELİM''

İhsaniye mahallesinde oturan 5. sınıf öğrencisi Selim Gül'e giden protokole İhsaniye Orta Okulu Okul Müdürü Gaye Sakızlıgil ve öğretmenleri de eşlik etti.  Ardından İpekyolu mahallesinde oturan Rotterdam Okulu'nda 1. Sınıf öğrencisi olan Zeynep Sevgi'ye giden protokol yapılan bu ziyaretlerin manevi olarak ailelere güç verdiğini belirttiler.

 

SORUNLAR HEPİMİZİN 

Başkan Ellibeş “Şüphesiz ki engellilerin sorunu sadece kendilerini ve onların yakın çevresini ailelerini ilgilendirmiyor. Engellilerin sorunu aslında tüm toplumu ilgilendiriyor. Bu anlayış doğrultusunda da devletimiz, hükümetimiz son yıllarda çok ciddi önlemler aldı. Çok ciddi adımlar atıldı ve düzenlemeler yapıldı. Sadece Dünya Engelliler Gününde değil her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını ve bundan sonra da olacaklarını ifade etti” dedi.

 ENGELLİLERİMİZİ KÜLFET OLARAK GÖRMEYELİM 

Kaymakam Altıntaş “Bizim ailelerden isteğimiz, engellileri bir külfet olarak değil de bir nimet olarak görmeleridir. Engellilerimiz Yüce rabbimizin bize bir emanetidir. Sağlıklı insanların da aynı zamanda bir engelli adayı olabileceği gerçeğini göz ardı etmemeliyiz. Bizler ilçemizdeki engelli vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ederek hatırlarını sormak, yanlarında olduğumuzu bildirmek istedik” dedi.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, ALTINTAŞ, ''ENGELLİLERİMİZİ, KÜLFET, OLARAK, GÖRMEYELİM'',
Yorumlar
Haber Yazılımı