yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 18:01
 
KAYMAKAM HASANEYN KÖYÜNDE
Kaymakam Mustafa Altıntaş , jandarma Komuranı Binbaşı Burçak Kurcu karantina altına alınan Hasaneyn köyüne gitti
Gölcük Haberi
KAYMAKAM HASANEYN KÖYÜNDE

Hasaneyn köyünde yaşanan şarbon paniğinin ardından Kaymakam Mustafa Altıntaş, Jandarma Komutanı Bimbaşı Buraç Kırcı, Hasaneyn köyüne gitti. 

 

MÜDÜRLÜĞE İLETİLDİ
Durum hemen Kocaeli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne iletildi. Tarım İl Müdürlüğü köyde araştırmalara başlarken, yapılan incelemeler sonucu Hasaneyn Köyü'ne 15 gün hayvan giriş çıkışı yasaklandı.

İKİ HAYVANDA ANORMAL DAVRANIŞ
Konuyla ilgili açıklama yapan kaymakam mustafa Altıntaş "İki hayvanda anormal davranışlara rastlanıyor. Bunun üzerine hayvan sahipleri veteriner hekimlere haber veriyor. Hekimlerimiz şarbon şüphesi ile bölgenin karantina naltına alınması gerektiği bilgisini veriyor. Tam olarak şarbon var diyemeyiz çünkü hayvanla temas eden kişilerden sadece Hayrettin Akman hastalanıyor. Hastaneye giden Oktay Saral’da herhangi bir hastalık çıkmıyor"dedi.

BÖLGE KARANTİNAYA ALINDI
Altıntaş "İlçe tarım müdürlüğümüzün Hayvanlardan aldığınumuneyi pazartesi günü inceleteceğiz. Birkaç gün içinde ne olduğu kesinleşecektir. Biz her ihtimale karşı hayvanla temas edenlerin hastaneye gitmesi uyarısında bulunduk. Akabinde bölgeyi karantina altına aldık."

ŞARBON NEDİR?
Şarbon, Bacillus anthracis isimli bakterinin sebep olduğu bir hastalıktır. Antraks ismiyle bilinen şarbon özellikle sığır, koyun, keçi ve deve gibi otçul memeli hayvanların bir hastalığı olmakla beraber insanlarda, diğer memelilerde ve bazı kuşlarda da görülebilmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, HASANEYN, KÖYÜNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı