Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 17:04
 
KAYMAKAM KARABULUT ''ENGELLİ OLMAK YADA OLMAMAK KENDİ ELİMİZDE DEĞİL''
Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kaymakam Karabulut “ Engelli olmak ya da olmamak kendi tercihimiz olmamakla birlikte, engelli olmanın utanılacak hayata küsülecek bir sorun olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Sağduyulu, haklara saygılı ve yardımlaşmayı seven bir toplum olarak; engellilerin sorunlarını paylaşmakla, engelleri onlarla birlikte aşmak; hepimizin ortak görevi olmalıdır” dedi.
Yaşam Haberi
KAYMAKAM KARABULUT ''ENGELLİ OLMAK YADA OLMAMAK KENDİ ELİMİZDE DEĞİL''

Kaymakam Karabulut; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü ” engelli vatandaşlarımızın bir kez daha hatırlanması, sorunlarının daha yakından dile getirilerek, toplumun dikkatinin çekilmesi ve çözüm yollarının bulunması, önlenebilir nedenlerle oluşan engeller konusunda toplumda yeterli bilincin oluşması açısından önemli haftalardan biridir.
 Engelli olmak ya da olmamak kendi tercihimiz olmamakla birlikte, engelli olmanın utanılacak hayata küsülecek bir sorun olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Sağduyulu, haklara saygılı ve yardımlaşmayı seven bir toplum olarak; engellilerin sorunlarını paylaşmakla, engelleri onlarla birlikte aşmak; hepimizin ortak görevi olmalıdır.
 Mutlu ve huzurlu bir toplum olmanın yolu, bireylerin hayatı paylaşarak birbirlerinin sorunlarına duyarlı olmasından geçmektedir. Tarih boyunca sergilediği yardımseverlik ve merhamet gibi önemli değer yargıları ile diğer milletlerden ayrışan Milletimizin, engelli vatandaşlarımıza yaklaşımı da bu değerler çerçevesinde olagelmiştir.
 Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü  kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, KARABULUT, ''ENGELLİ, OLMAK, YADA, OLMAMAK, KENDİ, ELİMİZDE, DEĞİL'',
Yorumlar
Haber Yazılımı