Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 12:58
 
KAYMAKAM KARABULUT ''HASTA SAYISI DÜŞTÜ''
Kaymakam Cengiz Karabulut 2020 içerisinde yaşadığımız covid-19 ve ilçedeki yatırımları değerlendirdi.
Gündem Haberi
KAYMAKAM KARABULUT ''HASTA SAYISI DÜŞTÜ''

Kaymakam Cengiz Karabulut 2020 içerisinde yaşadığımız covid-19'la ilgili değerlendirme yaptı.

HASTA SAYISI DÜŞTÜ
Kaymakam Karabulut “Mart ayında hayatımıza giren Covid-19 ile mücadeleyi en iyi şekilde yürütmeye çalıştık. Hastalık Kasım’da pik yaptı. Alınan tedbirlerle şuan Kasım ayına göre yüzde 70-  80 vaka sayısı düştü. Ümit ediyorum tamamen biter. Covid 19 diye tabir edilen hastalıkta yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsalığı diliyorum.


MÜFTÜMÜZÜ  BU HASTALIKTAN KAYBETTİK
Mesai arkadaşımız ilçe Müftümüzü’de bu hastalıktan maalesef kaybettik. Görev anlayışı ile iyi çalışma arkadaşımızdı. Mart’ta yaş haddinden emekli olacaktı. Tercihini vatandaşları bilgilendirme konusunda görevde kalmayı tercih etti. Maalesef bu hastalıktan yaşamını kaybetti. Bu hastalıktan çok alanda kişi yaşamını yitirdi. Çok kayıplarımız oldu ümit ederim sayılarda azalma olur”dedi.

 

BELEDİYE BAŞKANI İLE SAHADA ÇALIŞTIK
Kaymakam Karabulut “Hastalığın ülkemizde çıkmasıyla beraber yapılacak çalışmaları planladık. Ben ve Belediye başkanımız Ali Yıldırım Sezer sahada bulunmak sureti ile vatandaşlarımız bilgilendirme hususunda aktif rol aldık.
Vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerleri amaç bertaraf etmekti. En önemli alan pazar yerleri idi. Bizzat hafta bir kaç pazarı gezdik. Yerinde gözlemleme imkanı bulduk. Özellikle çarşamba pazarı çok yoğun orada da oto kontrolü sağladık. Vatandaşlarımıza kurallara uydukları için teşekkür ederim. Uymayanlara ceza uyguladık. 


BASINA TEŞEKKÜR ETTİ
Kaymakam Karabulut “Her hafta yapılan çalışmaları basınla paylaşıyoruz. Basından çok destek aldık teşekkürlerimizi iletiyorum. Farklı bilgi kirliliği vardı sizler vasıtasıyla gerçek bilgileri paylaştık. Vaka sayısında etkisinin olduğunu düşünüyorum


VEFA GURUBU SİTEKLERİ KARŞILIYOR
Kaymakam Karabulut “İnsana olan sevgi ve saygı anlayışının en güzelini pandemi sürecinde yaşadık. Vefa guruplarımıza katılmak isteyenler oldu. Seve seve içerisine aldık. Haziran sonuna kadar çok yoğun çalıştı. İkinci kısıtlama döneminde vefa sosyal guruba ilk dönem ki kadar olmasada  talepler.  50 bine yakın vatandaşımızın talebini vefa sosyal gurubu tarafından karşıladık. Danışma hizmeti, maşını almaya gidemeyen markete gidemeyen bir çok vatandaşımıza destek olduk”dedi.

 

HAYATIMIZA YENİ TERİMLER GİRDİ
Kaymakam Karabulut “ İzalasyon, pozitif  vaka, yeni vakagibi yeni kavramlarla karşılaştık yeni kavramlar öğrendik. Umarım 20201 yılında bu kavramları az kullanırsak şanslı olacağımıza inanıyorum. 

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOK ÇALIŞTI
Kaymakam Karabulut “Sağlık çalışanların ayrı parantez açmak isterim. Bu süreçte çok yoğun çalıştılar.  fizlasyon çalışması evde izole olan hastaların takibini yaptılar teşekkür ederim. Bu arkadaşlarımıza zaman zaman Milli eğitim ve Müftülükten arkadaşlar eşlik ettiler. 

EKONOMİ SARSTI
Kaymakam Karabulut “Bu hastalığın ekonomik boyutu oldu. Bazı işletmelerimiz uzun süre kapalı kaldı. Onlara destek olmaya çalıştık. Vatandaşımıza çok cidi katkı sağladık. Devletimizi imkanlarını seferber ettik. hayır sever vatandaşlarımız bizlere destek oldular. teşekkür ederim. Toplum olarak millet olarak dayanışmayı bir bir birimeze destek olayı yaşam felsefesi haline getirmiş toplumuz. İmkanı iyi olanlar yardımlarını sunmaya çalıştılar. Ziyaretler Derneğimiz 400 450 aileye sıcak yemek ulaştırıyorlar. 420 vatandaşıma yeni yıl önecesi 600 yardım gerçekleştirdi. önümüzdeki günlerde 250 aileye gıda kolisi hazırladık. ekonomik sıkıntıyı devlet vatandaş el birliği ile atlatmaya çalışıyoruz. Esnafı iyileştirme paketini Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Savaş hali olmasada  milli seferberlik içindeyiz salgın hastalık toplumu her yönüyle etkiliyor” dedi.

2021'DE GÜZEL ŞEYLER OLSUN
Kaymakam Karabulut “2021'dee güzel şeyler olsun. 2021 de olumlu gelişmeler olsun istiyoruz. aşı ülkemize girdi aşılama ile yeni yılı daha güzel sağlık konusunda özgürlüğümüze kavuştuğumuz yıl olmasını istiyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, KARABULUT, ''HASTA, SAYISI, DÜŞTÜ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı