Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 11:00
 
KAYMAKAM KARABULUT ''SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ''
Gölcük Kaymakamlığı tarafından her ay yapılan Vatandaşla Buluşma, Eğitim ve Güvenlik Toplantısı, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, “Sorunları birinci ağızdan dinliyoruz” dedi.
Gündem Haberi
KAYMAKAM KARABULUT ''SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ''

Gölcük'te düzenli olarak kaymakamlık tarafından yapılan Vatandaşla Buluşma, Eğitim ve Güvenlik Toplantısı,  Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkan Yardımcıları Fikret Ormancıoğlu ve Mehmet Uzun, İlçe Emniyet Müdürü Adem Güler, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mahir Sarıdağ, Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, kaymakamlık daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, okul müdürleri, muhtarlar, okul aile birliği başkanları, dernek başkanları ve vatandaşlar katılım gösterdi. 

 

'ÇÖZÜME KAVUŞTURMAYA GAYRET EDİYORUZ'
Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, “Her ay gerçekleştirdiğimiz toplantımızda, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri, yerel yönetimlerin temsilcileri olan muhtar arkadaşlarımız ve vatandaşlarımız katılıyor. İdaredeki çalışmalar ve kamu hizmetlerini, vatandaşlarımıza en etkin ve seri bir şekilde ulaşması için masaya yatırıyor ve burada irdeliyoruz. Koordinasyon gerektiren konular varsa onları alıyoruz. Bizlere ulaşmayan sorun ve sıkıntıları da birinci ağızdan, vatandaşlarımızdan dinlemek suretiyle çözüme kavuşturmaya gayret ediyoruz” dedi.

 'DİĞER ÜLKELERLE ARAMIZDA DAĞLAR KADAR FARK VAR’
 Sözlerine devam eden Kaymakam Karabulut, “Bugünkü toplantımızda gündem maddelerine geçmeden önce 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişi'nin 85. yıldönümünü tekrar kutluyorum. Dünya tarihine örnek olacak bir kararla Ulu Önderimiz Atatürk tarafından 1934 yılında kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı verilmişti. Tabii tarihe baktığımızda bugün bizi eleştiren birçok ülkenin kendi vatandaşlarına, kadınlarına bu hakkı verdikleri tarihi mukayese ettiğinizde arada dağlar kadar fark olduğunu görüyorsunuz. Örneğin Fransa, bu hakkı kadınlara bizden 10 sene sonra vermiş” dedi.

 

 'KADINLAR, HER ALANDA KENDİLERİNİ GÖSTERDİ' 
Kaymakam Karabulut,  “Kadınlarımız, her alanda bu hak kendilerine verildikten sonra çok aktif bir şekilde spordan siyasete, bilimden eğitime kadar her alanda ne kadar becerikli ve çalışkan olduklarını göstermişlerdir. Bu hususun ne kadar gerekli olduğunu açıkça ortaya koymuşlardır. Birtakım sıkıntılar var ve bunlar da zaman içerisinde düzelecektir. Kadınlarımızın başta yerel yönetimler olmak üzere muhtarlıklar ve belediye meclisleri olmak üzere aday olmalarını arzu ediyoruz. Toplumun her katmanında görev yapmalarını temenni ediyoruz. Bu alanda da ilçemiz, öncü yerleşim yerlerinden bir tanesi. Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanımız, Kocaeli'nin ilk kadın muhtarı olarak görev aldı. Hala da muhtarlarımızla yakından ilgileniyor. Kendisini buradan tebrik ediyoruz. Bu vesile ile bugünü de tekrar kutlamak durumundayız” ifadelerine yer verdi.

SORUNLAR İLETİLDİ 
Kaymakam Karabulut, “Bütün ilçedeki vatandaşlarımızı yakından tanıma şansına sahip değiliz. Bizim görevimizi kolaylaştıran arkadaşlarımız, muhtarlarımız ve sivil üyelerimizdir. Yıllardır burada ikamet ettikleri için vatandaşlarımızın durumunu daha iyi biliyorlar. Devletimizin kaynaklarını vatandaşlarımıza ve ihtiyaç sahiplerimize hatasız bir şekilde yönlendirmeye gayret ediyoruz. 81 milyonun vergileri ile sağlanan bütçeyi biz burada ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Bunda da hakkaniyetli bir şekilde davranma durumundayız. Bu konuda bizlere destek olan muhtarlarımız ve sivil üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından muhtarlar ve okul müdürleri, mahalleleri ile okullarının istek ve sorunlarını, Kaymakam Karabulut ve ilgili kurum müdürlerine iletti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAYMAKAM, KARABULUT, ''SORUNLARI, ÇÖZMEK, İÇİN, ÇALIŞIYORUZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı