yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 11:20
 
“KENDİ SAĞLIK OCAĞIMIZ YOK”
Gölcük Piyale Paşa Mahalle Muhtarlığın adaylığını açıklayan Selim Kargı “25 yıldır Gölcük Piyale Paşa Mahallemizde ikamet ediyorum. Bu süreç içerisinde Mahallemizin Fiziki Ve Sosyal olarak ihtiyaçlarının bir mahalle sakini olarak farkındayım. İlk öncelikle mahallemizin ihtiyaçlarını giderip ardından yine hep birlikte mahallemiz ve mahalle sakinlerimizin yaşam kalitesini arttırmak için projeler yapıp, bu projeleri kamu ve halk iştiraki ile tamamlayıp, Mahallemizin huzur ve istikrarı için çalışacağım.” dedi.
Gölcük Haberi
“KENDİ SAĞLIK OCAĞIMIZ YOK”

Gölcük Piyale Paşa Mahalle Muhtarlığın adaylığını açıklayan Selim Kargı; “mahallemizin fiziki ve sosyal olan ihtiyaçları proje haline getirip yetkili kurumlarla Paylaşarak Mahallemize en iyi hizmeti sağlayacağız” dedi.

2019 yerel seçimlerinde Gölcük Piyale Paşa Mahallesi Muhtar adayı olarak ismini açıklayan Selim Kargı kendini tanıtarak şu açıklamalarda bulundu. Selim Kargı; “1972 Samsun doğumluyum. İlk, Orta ve Lise eğitimimi samsunda tamamladım. Askerlik görevimin icabı 1993 yılında Gölcük Piyale Paşa Mahallesine yerleştim. Bu güne kadar 25 yıldır Gölcük Piyale Paşa Mahallesinde ikamet ediyorum. Gölcük Donanma Komutanlığında 25 yıllık hizmetinden sonra Uzman Çavuş Rütbesi ile 2017 yılında emekli oldum. Emekliliğimin döneminde Kocaeli Samsunlular Federasyonunda Genel Sekreter olarak görev aldım ve devam ediyorum. Aynı zamanda Emekli Uzman Çavuşlar Derneği Gölcük Şubesi Kurucu Başkanlığına devam ediyorum. Evli 3 çocuk babasıyım” dedi.

HUZUR VE İSTİKRAR İÇİN ÇALIŞACAĞIM
Muhtarlık adaylık nedenini açıklayan Selim Kargı; “Benim insanlara karşı büyük sevgim var. Bu sevgimle insanlara hizmet için uzun zaman Mahalle Muhtarlığını düşünüyordum. Yani insanlara hizmet vermek için yola çıktım. 25 yıldır Gölcük Piyale Paşa Mahallemizde ikamet ediyorum. Bu süreç içerisinde Mahallemizin Fiziki Ve Sosyal olarak ihtiyaçlarının bir mahalle sakini olarak farkındayım. İlk öncelikle mahallemizin ihtiyaçlarını giderip ardından yine hep birlikte mahallemiz ve mahalle sakinlerimizin yaşam kalitesini arttırmak için projeler yapıp, bu projeleri kamu ve halk iştiraki ile tamamlayıp, Mahallemizin huzur ve istikrarı için çalışacağım.

ÜÇ BÜYÜK MAHALLEDEN BİRİ
Piyale Paşa Mahallesi yaklaşık 11 bin Nüfusa sahip ve Gölcük'te 3 büyük Mahallelerin arasında yer alıyor. Fakat hizmet bakımında zayıf kalan bir mahalledir. Şunu da belirtmek isterim Muhtarların sadece Mührü var. Başka her hangi bir yaptırım bütçesi yoktur. Muhtarlar mahallesindeki sıkıntıları ve mahalle sakinlerin talep isteklerini yetkili kurumlarla paylaşıp ve bu sıkıntılar yetkili kurumlar tarafından giderilirken mahalle muhtarı bu işin takipçisi olur. Bende mahallemizin sıkıntılarını proje haline getirerek yetkili kurumlarımızla paylaşırken, aynı zamanda işin takipçisi olurum. Ben insanlarla iç içe olmayı çok seviyorum. Muhtar olunca mahallemizin tüm insanları ile iç içe olurum” dedi. 

KENDİ SAĞLIK OCAĞIMIZ YOK
Mahallenin önemli projelerini açıklayan muhtar adayın Selim Kargı; “Mahallemizin kendisine ait bir sağlık ocağı yok. Dumlupınar Sağlık ocağı var. Bu sağlık ocağı Piyale Paşa Mahallesi, Şehitler Mahallesi ve Dumlupınar Mahallesine hizmet veriyor. Ama biz mahalleli olarak mahallemize ait bir sağlık ocağının olmasını istiyoruz. Bu sağlık ocağı için projemizi yaptık. Bunu da yetkili kurumlarımızla paylaşacağız. Mahallemizde her Cuma semt pazarı kuruluyor. Pazarcı esnafının tuvalet ihtiyacını giderecek bir yer yok. Buda pazarcı esnafımız için büyük bir sıkıntıdır. Bununda giderilmesi için yetkili kurumlarımızla paylaşacağız. Özellikle mahalle güvenliğinin sıkıntısını yaşıyoruz. Bu güvenlik ve huzurun sağlanması için yetkili kurumlarımızla birlikte çalışarak bu güvenlik ile huzuru en iyi şekilde sağlayacağız. Buna benzer birçok sıkıntılarımızı yetkili kurumlarımız aracılığı ile gidereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimle mahallemizin hizmeti için 2019 yerel seçimlerinde muhtar adayı oldum. Mahallemizin sakinlerinin desteklerini bekliyorum” dedi.

Fahri Haner     

Kaynak: Editör:
Etiketler: “KENDİ, SAĞLIK, OCAĞIMIZ, YOK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı