Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 15:49
 
KENDİLERİ KÜÇÜK KALPLERİ BÜYÜK
Malatya ve Elazığ’da yaşanan depremden zarar gören depremzedelere kendi harçlıklarını biriktiren 04-06 yaş gurubu ziyaret kuran kursu minik öğrenciler biriktirdikleri harçlıklarını depremzedelere göndererek örnek oldular.
Yaşam Haberi
KENDİLERİ KÜÇÜK KALPLERİ BÜYÜK

Gölcük Ziyaretliler Kültür yardımlaşma ve dayanışma Derneği Kuran Kursunda eğitim gören 04- 06 yaş arasındaki 55 öğrenci kendi biriktirdikleri harçlıklarını 1500 lira depremzedelere göndermek için kurum müdürü Birsen Topsakal’a verdiler.  Başkan Seyfettin Öztürk minik kalplerin bu örnek davranışını Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut’la paylaştı. Dernek Başkanı bu duyarlılık üzerine Kuran Kursunda yardım töreni düzenledi. Düzenlene yardım törenine Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, Dernek Başkanı Seyfettin Öztürk ve öğrenci ile öğretmenler katıldı.

 

İLÇEMİZDE YÜZDE YÜZ EĞİTİM YAPILIYOR

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut kuran kursunu çok beğendiğini belirten Kaymakam karabulut “sizin de bildiğiniz gibi okul öncesi eğitime önem veriyoruz. Bu anlamda ilçemiz yüzde yüz üstünde okullaşma oranına sahip hemen hemen bu yaş gurubundaki bütün öğrencileri eğitime alıyoruz. Bu kapsamda burada 55 öğrencimiz var. Bunlarda Elazığ’daki depremin sonrası bir sorumluluk duygusu içerisinde oradaki akranlarına kardeşlerine destek olmak için kendileri bir kampanya başlatmışlar. Bu kampanyada bir miktar maddi destek toparlamışlar. Destek sembolik olarak bana teslim ettiler. Ben öğrencilerimizi kutluyorum. Öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Ardından minik öğrenciler tarafından Kaymakam Cengiz Karabulut’a yardım zarfı teslim ettiler.

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: KENDİLERİ, KÜÇÜK, KALPLERİ, BÜYÜK,
Yorumlar
Haber Yazılımı