yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 14:14
 
KERABOĞLU DERNEĞİ YOĞUN KATILIMLA AÇILDI
Keraboğlu Sülalesi Derneği’nin, Gölcük Belediyesi Hizmet Binası’nın yanında bulunan Merkez İş Hanının 1.katında bulunan dernek merkezi açılışı görkemli bir törenle gerçekleşti. Açılışa yoğun ilgi olurken, Dernek Başkanı Gökhan Atılgan hedeflerinin kültürlerini bir çatı altında birleşerek yaşatmak olduğunu açıkladı.
Kültür Haberi
KERABOĞLU DERNEĞİ YOĞUN KATILIMLA AÇILDI

Gölcük’te yaşayan ilçemizin köklü sülalerinden gelen; Atılgan, Balkaya, Ellibeş, San, Çelik, Özbay, Dobra, Ellibeşoğlu,Keraboğlu, Şirin, Işık,Bozdağ, Baydemir,Erk soyadlarını taşıyanların bir araya gelerek kurduğu Keraboğlu Sülalesi Derneği’nin, Gölcük Belediyesi Hizmet Binası’nın yanında bulunan Merkez İş Hanının 1.katında bulunan dernek merkezi açılışı görkemli bir törenle gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu açılış töreninde ev sahipliğini Dernek Başkanı Av.Gökhan Atılgan, dernek yöneticileri Celal Çelik, Levent Dobra, Yalçın Özbay, Altan Keraboğlu hazır bulunurken, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş başta olmak üzere  AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, İyi Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, siyasi parti temsilcileri, Milletvekili aday, adayları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Kavaklı Muhtarı Müzeher Değer,  çok sayıda bürokrat, davetli, sülale mensubu katıldı.
“HEDEFİMİZ KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATMAK”
Açılış konuşmasını dernek başkanı Atılgan yaptı. Altıngan, Batum’dan hicret etmiş, farklı soyadlarını almış bir sülaleyi bir araya getirip, bir çatı altında buluşturup, kültürümüzü yaşatmayı hedefliyoruz. Geldiğimiz noktada gördük ki, çokta iyi bir şey yapmışız. Bizleri yalnız bırakmayıp, açılışımıza geldiğimiz için sizlere çok teşekkür ediyorum. İnşAllah aktif bir dernek olarak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi. Ardından Başkan Mehmet Ellibeş ve Kaymakam Altıntaş hayırlı uğurlu konuşmaları yaptılar ardından dernek açılışına geçildi. Keraboğlu Derneği’nin kentimize hayırlı uğurlu olması için yapılan duanın ardından, açılış kurdelesi kesildi ve sonrasında mini bir akordiyon dinletisi yapıldı. İkramların ardından katılanlar hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KERABOĞLU, DERNEĞİ, YOĞUN, KATILIMLA, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı