Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 09:05 Bu haber 12561 kez okundu
 
KOCAELİ'DE TÜM OKULLAR TEKLİ SİSTEME DÖNECEK
Kocaeli genelinde 384 bin öğrenci ve 24 bin öğretmen bugün ders başı yapacak. Sorunsuz bir dönemin yaşanması için uğraş verdiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdür Rasim Çelik, önümüzdeki dönem Kocaeli’de tüm okullarda eğitimin tekli sisteme döneceğin müjdeledi.
Eğitim Haberi
KOCAELİ'DE TÜM OKULLAR TEKLİ SİSTEME DÖNECEK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeni eğitim ve öğretim döneminin sorunsuz başlaması için illere genel müdürleri görevlendirdi. kocaeli  için ise, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme Genel Müdürü Sadri Şensu yetkilendirildi. Şensu ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, bir dizi ziyaret ve toplantılar düzenledi Okulların, dersliklerin ve öğretmen odalarının denetlenmesinin ardından, yeni dönemde eğitimin sorunsuz işlemesi için tüm aksaklıklar giderildi. 

“DERSLİK AÇIĞIMIZ BULUNMUYOR”

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik; “Bu dönem 26 yeni okul, 570 yeni derslik açılmış olacak. Derslik açılığımız yok. Sınıflarımızdaki öğrenci sayılarını da makul seviyelerde tutmayı başardık. Sınıflardaki öğrenci sayısı 22-23 olacak. 4 yıl önce ilimizdeki öğrenci sayısı 320 bin civarındaydı. Şu anda 384 bin öğrencimiz bulunuyor. Ayrıca ilimizde bin 257 okul ve eğitim kurumu, 16 bin 500 derslik bulunuyor” dedi.

 

“ÖĞRETMEN AÇIĞIMIZI GİDERDİK”

Kocaeli öğretmen açığının da kalmadığını ifade eden Çelik, “Marmara bölgesinde bu dönem yeni öğretmen ataması pek yapılmadı. Ama ona rağmen, İstanbul’a 40 öğretmen verilirken, Kocaeli’ye atanan öğretmen sayısı 52 oldu. Dilovası’nda açıkçımız vardı, yeni öğretmenlerimizi o bölgeye verdik. Şimdi alınacak 20 bin öğretmenden bize düşen eğitimcilerle eksik öğretmenler tamamlanacak” açıklamasında bulundu.

“NUH ÇİMENTO BİRAZ GEÇİKECEK”

Nuh Çimento Okulu’nun açılışının gecikeceğini de söyleyen Çelik, “Bu kampusumuz de şu anda çevre düzenlemeleri yapılıyor ve çalışmalar çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Çevre düzenlemesi yapılıyor. Uzun tatiller nedeniyle gecikme yaşandı.  Sanırım bir iki hafta içerisinde okulumuz öğrenci kabul edecek bir hale gelecek. Bu kampusta İzmit Lisesi, Yavuz Kız Meslek Lisesi ve Gazi Lisesi olacak” dedi.

ÖĞRENCİLERE MESAJ

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, son olarak öğrencilere bir mesaj gönderdi. Çelik, “Sevgili öğrenciler; eğitim; sabır, disiplin, emek ve özveri gerektiren bir süreçtir. Bu sürecin sonunda edinilen başarı tesadüfi değildir. Zaman zaman güçlüklerle karşılaşsanız dahi amaçlarınıza ulaşmak için sorunlara akılcı çözümler üretmeli, planlı bir şekilde çalışmalı ve kendinize daima güvenmelisiniz. Eğitim hayatında edindiğiniz birikimler, siz ve aileniz için olduğu kadar ülkemiz için de önemlidir. eni eğitim döneminin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İLK DERS ZİLİ KÖRFEZ’DE ÇALACAK

20018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Töreni bu yıl Körfez ilçesinde bulunan Fahri Korutürk İlkokulunda çalacak. 17 Eylül Pazartesi günü saat 10.00’da Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’nda, anıta çelek sunumuyla başlayacak olan kutlama etkinliği saat 11.00’da Körfez Yeniyalı Fahri Korutürk İlkokulunda devam edecek. Konuşmalar ve halk oyunları gösterilerinin ardından dönemin ilk ders zili protokol tarafından çalınacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOCAELİ'DE, TÜM, OKULLAR, TEKLİ, SİSTEME, DÖNECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı