Haber Detayı
12 Eylül 2018 - Çarşamba 19:07 Bu haber 7597 kez okundu
 
KONUTLAR MART 2019'DA TESLİM EDİLECEK
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kentsel dönüşüm kapsamında Gölcük Denizevler Mahalle sakinlerine yönelik Gölcük Şirinköy Mahallesinde yapılan konutları yerinde inceledi. Başkan Mehmet Ellibeş “Deprem dolayısı ile vatandaşlarımızın can güvenliği açısında Denizevler mahallesi 2002 yılında afete maruz bölgesi ilan edildi. O bölgede insanların oturmaması için burada kalıcı konutla yapıldı. O günlerde ne hikmetse bazı hemşerilerimiz yapılan kalıcı konutlara gitmeyerek orada oturmaya devam etti. Bu yıllarca devam etti. İhsaniye belediyesinin Gölcükle bütünleşmesiyle bizde bir proje üretmeye karar verdik.
Gölcük Haberi
KONUTLAR MART 2019'DA TESLİM EDİLECEK

Kentsel dönüşüm kapsamında Gölcük Denizevler Mahalle sakinlerine yönelik Gölcük Şirinköy Mahallesinde yapılan konutlar Mart 2019 da teslim edilecektir.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kentsel dönüşüm kapsamında Gölcük Denizevler Mahalle sakinlerine yönelik Gölcük Şirinköy Mahallesinde yapılan konutları yerinde inceledi. Başkan Mehmet Ellibeş  “Deprem dolayısı ile vatandaşlarımızın can güvenliği açısında Denizevler mahallesi 2002 yılında afete maruz bölgesi ilan edildi. O bölgede insanların oturmaması için burada kalıcı konutla yapıldı. O günlerde ne hikmetse bazı hemşerilerimiz yapılan kalıcı konutlara gitmeyerek orada oturmaya devam etti. Bu yıllarca devam etti. İhsaniye belediyesinin Gölcükle bütünleşmesiyle bizde bir proje üretmeye karar verdik.

Yeniden büyükşehirle ortak proje kapsamında Kocaeli Üniversitesinin yapmış olduğu zemin etüdünde bu bölge olası bir depremde çökmeye maruz kalacağı olarak tespit edildi. O bölgede yaşayan insanlarımızın daha güvenli daha sağlıklı yaşamı için yeni yerlere nakli için bir girişimde bulunduk. Bu girişimin sonucunda arkamda bulunan takriben 80 bin metre kare alan üzerine 541 konutun yapımına karar verdik. 17 Ağustos 2017 yılında başbakanımız Binali Yıldırım'ın katılması ile düzenlenen törenle temel atmış olduk. İşte o günden bu güne gelinen nokta bu. Allah nasip ederse bu 541 konutun Denizevler de halen oturmaya devam eden, bir kısmı çıktı. Çünkü yerlerini sattı bir başka yerlere taşındılar. Halen Deniz Evlerde oturanların güvenle ve sağlıklı yaşamları için yapımın devam bu konutlar 8 ay içerisinde bitmiş olacak. Yani Mart 2019 da teslim edilecektir” dedi. 
Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: KONUTLAR, MART, 2019'DA, TESLİM, EDİLECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı