Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 13:18
 
KORAY AYDIN SERT KONUŞTU
Mahalle Temsilciliği yetki belgesi verilmesi ve üye katılımı töreninde konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın “Erdoğan ringde yalpalayan bir boksör gibidir” dedi
Siyaset Haberi
KORAY AYDIN SERT KONUŞTU

İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı Mahalle Temsilciliği yetki belgesi verilmesi ve üye katılımı töreni, İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın katılımıyla Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge, İl Gençlik Kolları Başkanvekili Ali Büyükkara, 12 ilçe başkanı, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, mahalle temsilcileri ve çok sayıda üye katılım sağladı. Program çerçevesinde 630 mahalle temsilcisine belge, 832 üyeye ise rozet takıldı

 

YÜREKLİ İNSANLARLA HEDEFE KİLİTLENDİK

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Bugünkü toplantımızın gündemi mahalle teşkilatları bile teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcımızın bir arada olduğu teşekkür plaketi ve yetki belgesi verilmesi. 31 Mart’ta bizlerle birlikte yol yürüyen emek harcayan tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Bize iyi ve cesur yürekli insanlarla hedefe kilitlendik. Sağ olsun teşkilat başkanlarım ilçe başkanlarım sandık görevlileri arkadaşlarım ve özellikle İYİ Gençler ve hanımefendilerle üye sayımızı artırdık. Hedefimiz 2019’un sonunda 11 bin üyeye çıkmak. Kocaeli Sayın Genel Başkanımızın memleketi. Ne yapması lazım? Meral Akşener’in memleketinin ona layık işler yapması lazım. Kocaeli İl Teşkilatı olarak öncelikle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. TBMM’de yer alan partimizin iktidar olması için hiçbir neden yok” dedi.

HİÇBİR YASAYI MECLİSE GETİRME ŞANSLARI YOK

Yıldız’ın ardından konuşan TBMM Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan “ Kocaeli’nde üye bazında yapılan bu çalışmayı çok önemsiyorum. Biz sayıla bilenden çok daha fazla bir partiyiz. Bizi ikna etmeden hiçbir yasayı meclise getirme şansları yok. İyi Parti bu kadar güçlü bir partidir. Biz ne ABD’yi nede Rusya’yı takarız. Biz sadece milletimizi düşünürüz. 1 yıldır çok zor günlerden geçiyoruz. Geldiğimiz noktada bir ateşkes ilan edildi. Türkiye bu dönemde ki kadar hiçbir zaman yabancı bir devlet adamı kadar aşağılanmamıştır. Bu millet bunu unutmaz. İlk seçimde bunun cevabını sandıkta verecektir. Hizmet gelmeden memnun olmayan cebi dolanlar sadece AK Parti’ye hizmet edenlerdir. Kocaeli en son Koray Aydın’ın bakanlığı döneminde hizmet görmüştür.

BU ESER SİZİN ESERİNİZDİR

Türkkan’ın ardından konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın “ Bugün burada aranızda olmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Zaman hızla akıp gidiyor. 1 hafta sonra partimizin 2’inci yıl dönümünü kutlayacağız. Bu partinin kuruluşunda emek veren insanların ortaya koyduğu irade çok büyüktür. Kimsenin konuşamadı, herkesin teslim olduğu bir dönmede bu iş böyle gitmiyor, herkes korkuyorsa korkmayan insanlar vardır diyen İYİ Parti ailesi teşekkürlerimi sunuyorum. Geriye dönüp baktığınızla eseriniz ile gurur duya bilirsiniz. Bu eser sizin eserinizdir” dedi.

 

RİNGDE YALPALAYAN BİR BOKSÖR GİBİ

“Ankara’da yüzbinler olarak toplandınız ve zalime birileri geliyor korkusunu yaşattınız” diyen Aydın  “Bu gücün önünü kesmeye çalışanlara rağmen 5 milyon oy aldık. Bu kadar kısa bir sürede bunu başara bilen başka bir parti yok. Yerel seçimlerden alınan sonuçlardan hep birlikte gurur duymalıyız. Yapılanların görülmesi gerekiyor. 23 Haziran İstanbul seçimi oyunun doğru kurulup ve uygulanması ile olmuştur. İYİ Parti kadrolarının başarısı ortadadır. İstanbul demek Türkiye demektir.  İYİ Parti aile olarak bu işin peşini bırakmadan bu işin sonunda kadar gideceğiz. İstanbul seçimlerinin ardından Recep Tayyip Erdoğan ringde yalpalayan bir boksör gibidir” dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE TAM BİR İŞBİRLİĞİ YAPTILAR

Sözlerini sürdüren Aydın “Biz bu ülkeyi seven insanlarız. Canımızı bu ülkeye verecek kadar bu ülkeyi seven insanlarız. Bugün bu ülkeyi yönetenleri kendilerine getirtmek zorundayız. Bunların iktidarı döneminde PKK, FETÖ gibi terör örgütleri ile tam bir işbirliği yaptılar. Bu milletin aslan gibi evlatlarına pusu kurup onları çakallara yem ettiler. Çözüm sürecinin ne olduğunu hayvanla bile anladı fakat hala çözüm sürecinin ne olduğunu anlamayanlar var. Acaba bu ülkeye nasıl bir kötülük yaptıklarının farkındalar mı? İmralı’da Kandil’de terör örgütleri ile pazarlıklar yapılırken onlar ne ile meşguldüler. Anlıyoruz ki bunlar geçmişte yaşananlardan hiçbir ders almamışlardır. Onlara bizler gereken uyarıları yapmak zorundayız” dedi.

TÜRK MİLLETİNİN BU KADAR AŞAĞILANDIĞINI GÖREMEDİM

Aydın sözlerinin sonunda “Ben hiçbir dönemde Türk Milletinin bu kadar aşağılandığını göremedim. Devlet yönetmek duruş ve kararlılık ister. Bir söylediğin ile diğer söylediğin tutmaz ise kimse seni ciddiye almaz.  AK Partiye oy veren arkadaşlarımızın bile bu duruma tepki gösterdiklerinin farkındayız. 13 maddelik anlaşmanın Türkiye’yi nereye götüreceğini söylemek için çok erkendir. Bizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir sonuca ulaşıp bu işten kurtulmak istiyoruz. 1 yıldır çok ağır ekonomik sorunlarımız var. İşsizlikte rekor kırıyoruz. Enflasyon rakamları ilan edildi. Ben bu rakamlara inanmıyorum. Lambaya basarken bile gelen zamları hissedeceksiniz. İYİ Parti 200 bin üye sınırına geldi. Türkiye genelinde büyük bir hareketlilik var. Üye yapmak en ciddi bir siyasi parti girişimidir. Biz üyelerimizi ne kadar çok artırırsak, önemli bir avantaj kazanacağız. Hedefimiz iktidardır. Gelecek İYİ Parti’dir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KORAY, AYDIN, SERT, KONUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı