yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 18:40
 
KÜÇÜKAYDIN “KADINLAR VE ENGELLİLER İÇİN ADAYIM”
Gazetecilik mesleğine ilimizde başlayan ve çeşitli yerel gazetelerde ve ulusal basında görev yapan meslektaşımız Ebru Küçükaydın, bir süre önce Antalya’ya yerleşmiş, mesleğini orada sürdürüyordu. Küçükaydın, 24 Haziran Genel Seçimleri için milletvekili aday adayı oldu. Tercihini doğup büyüdüğü Kocaeli için kullanan Küçükaydın, genel merkeze başvurusunu yapan Küçükaydın Gazetemizi ziyaret etti.
Siyaset Haberi
KÜÇÜKAYDIN “KADINLAR VE  ENGELLİLER İÇİN ADAYIM”

CHP’den Kocaeli Milletvekili aday ayaı olan meslektaşımız Ebru Küçükaydın gazetemizi ziyaret etti. Küçükaydın “Gölcük, karamürsel ve Başiskele’den uzun süredir Milletvekili çıkmıyor. Ben Halıdereliyim. Kadınlar ve engellilerin sorunları için Milletvekili olmak istiyorum”dedi.

Ebru Küçükaydın  kimdir. 1 Şubat 1974 yılında İstanbul'da doğdu. Aslen Kocaeli Gölcük İlçesi'ndendir, Manav kökenlidir. Newport Universitesi Davranip Bilimleri- Psikoloji mezunudur. Lise yıllarında başladığı gazeteciliğe Kocaeli, İstanbul, İzmir ve Antalya'da yaptı. Hurriyet, Tempo Dergisi'nde, İzmir, Antalya ve Kocaeli'nde muhabirlikten başlayarak köşe yazarlığı, yazı işleri müdürlüğü, Genel Yayın yönetmenliği görevlerierinde bulundu. Kocaeli'nin ilk yerel gazetesi Baış Gazetesi'ni satın aldı. Aynı zamanda Kocaeli'nin Başiskele İlçesi'nde Tutanak Gazetesi'nin kurucusu oldu. Gazetecilikten emekli olduktan sonra halen Antalya'da AB Medya bünyesinde yayınlanan, bölgenin en çok okunan Nurses Gazetesi'nin genel yayın yönetmenliğini ve başyazarlığını yapmaktadır. 
Ortopedik ye işitme engellidir. (Yüzde 54- SGK'dan 3. dereceden engelli indiriminden yararlanmaktadır.) Türkiye Engelliler Konfederasyonu'nun her daim desteğini aldı Bir çocuk annesidir. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜÇÜKAYDIN, “KADINLAR, VE, , ENGELLİLER, İÇİN, ADAYIM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı