Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 05:01
 
KÜLTÜR DERNEKLERİ İFTAR GELENEĞİNİ SÜRDÜRDÜ !
Gölcük’te hizmet veren Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Gölcük Kültür Dernek başkan ve yöneticilerine bu yıl iftar yemeğini vererek iftar geleneğini devam ettirdi.
Gölcük Haberi
KÜLTÜR DERNEKLERİ İFTAR GELENEĞİNİ SÜRDÜRDÜ !

Gölcük’te 2004 yılında Kurulan Gölcük Kültür Dernekleri Platformu 15 yıldır hizmetlerini sürdürüyor. Çeşitli kültürel etkinler düzenleyerek Gölcük Halkına Kültürel katkı sağladı. Bu etkinlikler kapsamında her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak İftar yemeklerini düzenli bir şekilde düzenliyor.

 

Bu yıl Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Başkanı Yasın Aslan ve yönetimi tarafından Mübarek Ramazan ayın da Gölcük Sürpriz Cafe de Gölcük Kültür Dernekleri Başkan ve Dernek yöneticilerine yönelik geleneksel iftar yemeğini düzenledi. Düzenlenen iftar yemeğine Gölcük Kültür Dernekleri platformuna üye olan Gölcük Kültür Dernek başkanları ve dernek yöneticileri katılım sağladılar. Ezanın okunması ile iftarlarını açtılar.

 

İftar yemeğinden sonra kısa bir açıklama yapan Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Başkanı Yasın Aslan; “Gölcük Kültür Dernekleri Platformu bu mübarek ayda hep birlikte bir araya gelmek ve güzel bir ortam oluşturmak maksadıyla Bu mübarek ayda geleneksel iftar programımızı düzenledik. Bu programımıza katılmanızdan onur duydum. Değerli arkadaşlar tüm kültür derneklerimizle birlikte ilçemizde çok iyi bir birliktelik oluşturduk. Bu birlikteliğinin devam etmesi için daha da çalışmalıyız. Yaz etkinliklerimiz var bu etkinliklerde tün kültür derneklerimiz yer alması iyi olur. Çünkü bu etkinliklerde yöresel kültürlerimizi tanıtmak ve bu kültürlerimizi yaşatmalıyız. Bu günde önemli bir gündür. Çünkü Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk kurtuluş savaşını başlatmak için 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna çıktı. Kurtuluş için büyük bir mücadele veren Atatürk bu zaferi kazanmıştır. 19 Mayıs Atatürk anma gençlik ve spor bayramıdır. Bayramımız kutlu olsun” şeklinde ifade etti.

 

Fahri Haner  

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜLTÜR, DERNEKLERİ, İFTAR, GELENEĞİNİ, SÜRDÜRDÜ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı