Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 13:33
 
KÜLTÜR DERNEKLERİ PLATFORMUNDA KOCATÜRK DÖNEMİ
Gölcük Kültür Dernekleri Platformu 14. Olağan genel kongresini Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Olağan Kongreye Kaymakam Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Kurucu Başkanı Davut Uzun ve önceki dönem başkanları, üye dernek başkanları, Siyasi Parti ilçe Başkanları, temsilcileri, STK ve Dernek Başkanları ile davetliler katılım sağladı.
Kültür Haberi
KÜLTÜR DERNEKLERİ PLATFORMUNDA KOCATÜRK DÖNEMİ

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Kongrede konuşan Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş; “Öncelikle önceki yönetime çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor, yeni yönetime de çalışmalarında başarılar diliyorum. Bizim ortak çıkarımız ülkemizin geleceği, yaşadığımız yer olan Gölcük’ümüzün gelişmesine katkı koymak vardır. Sizlerin bu davranışlarınızla da bunları en iyi şekilde gözeteceğinize inanıyorum. Bunları yaparsak, hem kendi kültürünüzü yaşamış, hem de Gölcük’ün gelişmesine katkılar koyacaksınız. Bizim kapımızı sizlere her zaman açık. Bizler her zaman Gölcük’ün yararına olan hizmetlerin her zaman yanındayız. Sizler de katkı koyarsanız daha da güçlenir, güzel bir kenti oluştururuz” dedi.

 

 

BU BİRLİKTELİK ÖNEMLİ

Başkan Ellibeş; “Gölcük’ümüz bu şirin ilçemiz bu güzel kentimiz Türkiye’nin bir mozaiği. Ülkemizin her bölgesinden gelerek yerleştiği ve mutlu olarak yaşadığı bir özelliği var. Her gelen kendi kültür özelliğini, ananesini, değerlerini Gölcük’e getirerek buranın güzelleşmesine, gelişmesine sosyal hayatın artmasına neden oluyorlar. Bu birliktelik önemli bir birliktelik. Her birimiz geldiğimiz yeri unutmayarak, Gölcük’e katkı sunmaya devam edeceğiz. Ben 40 yıldır Gölcük Belediyesine hizmet veren bir kardeşiniz olarak bu birlikteliğe şahit olanlardanım. İşte bu Platform bu birlikteliğin sonucu olarak doğdu ve üye olan derneklerimizin ortak aklı yürütme konusunda bir fonksiyon yüklendi ve bugüne kadar da çalışmalarını sürdürdü. Bizlerde bu güzel çalışmaların her zaman yanında olduk. Özetle birlik ve beraberliğin olduğu iklimin yaşandığı dönemdeyiz. Bu süreçte hepimize önemli konular düşüyor” dedi.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Kongrede konuşma yapan Gölcük Kültür Dernekleri Platformu bir önceki dönem Başkanı Bülent Denlikol; “14.sünü yapacağımız genel kurlumuza hepiniz hoş geldiniz. 2016-2017 yılında bu güzel görevi bana teveccüh gösteren arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Kültür Dernekleri Platformunun tek bir amacı vardır. O da Gölcük’e hizmet etmek. Bizler görevimiz boyunca bunu hayata geçirdik. Bu süreçte bizlere destek veren Sayın Kaymakamımıza, Sayın Başkanımıza ve Gölcük Necat Çelik Devlet Hastanesi’ne ve emeği ve desteği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. 2018 yılında Çetin Başkanıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

DESTEK BEKLİYORUZ

Gölcük Kültür Dernekleri Platform yeni dönem Başkanı Çetin Kocatürk; “Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Olağan Kongre Sürecinde bütün dernek üye başkanlarımızın tarafıma başkanlık görevini bana vermesinden ötürü teşekkür ediyorum. 14 yıl önce abilerimiz bir araya gelerek Gölcük’ü yönetenlere yardımcı olmak amacıyla hemşeri derneklerini bir çatı altında toplamayı başlamıştır. Her dönem üye sayısını artarak bugüne kadar gelmiş. Bugüne kadar görevini sürdürmüş dönem başkanlarımıza ve kurucu başkanlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Herhangi bir siyasi parti etkisi altında kalmadan çalışmalarımıza sürdürmeye devam edeceğiz. Bizler bu yılda çalışmalarımızı sürdürüyor, Gölcük Kaymakamımızdan, Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz. Bizler Reşat Başkanımızın koordinesinde 25 gencimizi bir araya getirerek, uyuşturucu maddeden kurtulmalarını sağlamanın çalışmalarına başladık. Ana Teması Uyuşturucuyla Mücadele konusu olan çalışmamız Gölcük’te gençlerimiz spor, eğitimi, izcilik yapacak ve gelecekte öğretmenlik yapabilecekler” dedi.

 

Kongrede konuşmaların ardından Gölcük Kültür Dernekleri Platformu’na katkı ve destek veren Kaymakam Altıntaş’a, Başkan Ellibeş’e ve Kent Konseyi Başkanı Dr.Metin Şentürk’e teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Kurucu Başkanı Davut Uzun’a teşekkür plaketi verdi. Ardından Başkan Kocatürk’ün yeni dönem yönetimi şu isimlerden oluştu: Hasan Hüseyin Karakaya, Ramazan Korkut, Cezayir Ateş, Bülent Denlikol, Ekrem Demirkol, Ragıp Agasayar’a teşekkür plaketi verdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜLTÜR, DERNEKLERİ, PLATFORMUNDA, KOCATÜRK, DÖNEMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı