yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
19 Ocak 2019 - Cumartesi 12:15
 
KÜLTÜR DERNEKLERİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ YAPILDI
Gölcük Bayburtlular Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Dernek başkanı Çetin Kocatürk dönem başkanlığında yürütülen ve Gölcük'te faaliyet gösteren 23 Kültür Derneklerin üyesi olduğu Gölcük Kültür Dernekleri Platformu görev değişikliği için Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi toplantı salonunda genel kurul toplantısını düzenledi.
Kültür Haberi
KÜLTÜR DERNEKLERİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ YAPILDI

2004 yılında kurulan Gölcük Kültür Dernekleri Platformu her yıl olduğu gibi bu yılda yapılan genel kurulda görev değişikliği yapıldı. 

Gölcük Bayburtlular Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Dernek başkanı Çetin Kocatürk dönem başkanlığında yürütülen ve Gölcük'te faaliyet gösteren 23 Kültür Derneklerin üyesi olduğu Gölcük Kültür Dernekleri Platformu görev değişikliği için Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi toplantı salonunda genel kurul toplantısını düzenledi. Düzenlenen genel kurul toplantısına CHP ilçe başkanı Fikret Gürel, İyi Parti ilçe başkanı İsmail Aynacı, Saadet Partisi ilçe başkanı Yaşar İsmail Yıldız, Gölcük Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri ve çok sayıda davetliler katılım sağladı. Genel kurulda Divan Başkanlığına Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman olurken, divan üyeliğine Mustafa Cintaş ve Hüseyin Yavaşoğlu getirildi.

AMACIMIZ GÖLCÜK’E HİZMET
Görev değişikliği öncesi geçmiş dönem başkanı Çetin Kocatürk faaliyet raporlarını okudu Başkan Kocatürk; “Gölcük Kültür Dernekleri Platformu 2004 yılında kuruldu. Benden önceki dönem başkanları başarılı bir şekilde görevlerini icra ettiler. Bu gün bir görev değişikliği yapılıyor. Bu görev değişikliği öncesi tüm siyasi partilerimize davetiye gönderdik. Çünkü biz Gölcük Kültür Dernekleri Platformu olarak tüm siyasi partilerimize aynı mesafedeyiz. Bizim tek amacımız ilçemiz Gölcük'e hizmet için bir ve beraber olmayı düşünüyoruz. Biz bugün burada tüm siyasi partilerimizi beklerken, sadece CHP, İYİ ve Saadet Partisi ilçe başkanları geldi. Gelmeyen diğer siyasi partilerimize eleştiri olarak konuşmuyorum. Tabi ki işleri çıkmış ve mazereti olmuş olabilir. Herkes şunu iyi bilsin bizim dernekler olarak tüm siyasi partilerle aynı mesafedeyiz. Ama birliğimizi ve beraberliğimizi koruyalım” dedi.

TÜM PARTİLERİ DAVET ETTİK
Gölcük Kültür Dernekleri Platformuna yeni başkan seçilen Gölcük Kütahyalılar Dernek başkanı Yasin Aslan; “ Bu güne kadar Gölcük Kültür Dernekleri Platformunda görev yapan tüm arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim. Bu genel kurulumuza herkesin davet etmemizin tek amacı ise burada birlik ve beraberlik mesajını vermek için el ele tutuşmaktı. Ama sadece CHP, İYİ ve Saadet Partisi ilçe başkanları geldi. Bizde bu siyasi partilerimizle el ele tutuşacağız” dedi.

GÖLCÜK’Ü SİZLERLE YÖNETECEĞİZ
CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri; “öncelikle şunu söylemek isterim burası siyaset yeri olmadığı için siyasi açıklama yapmıyorum. Sadece şunu söylemek isterim. Bizler sivil toplum kuruluşlarımızı çok önemsiyoruz. Bundan dolayı 31 Martta belediye başkanlığını kazandığımızda bu güzel ilçemiz Gölcük'ü sizlerle birlikte yöneteceğimize söz veriyorum. Sizlerin toplantınızı Meclis salonunda yapacaksınız” dedi.

KENTE KATKI SAĞLAYACAĞIZ
İyi parti ilçe başkanı İsmail Aynacı; “sivil toplum kuruluşlarımız bizim için çok önemlidir. Bizlerde sizlerle birlikte her zaman ilçemiz için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya ve bu kentimize katkı sağlayacağız” dedi.

KARDEŞLİĞE İHTİYACIMIZ VAR
Saadet Partisi ilçe başkanı Yaşar İsmail Yıldız; “ülkemizin bu zor dönemlerinde memleketini terk edip buralara yerleştiler. Bu yerleşimde hemşehri dernekleri çatısı altında toplanarak birlik ve beraberliği oluşturdular. Bizim de ülke olarak birlik beraberlik ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Siz değerli sivil toplum kuruluşların bu güzel çalışmaları ile birlik ve beraberliği sağlayarak kentimize iyi bir katkı sağlanacağına inanıyorum” dedi. Yapılan görev değişikliği ardından toplantı son buldu.

YENİ YÖNETİM
Gölcük Kültür Dernekleri Platformu yeni yönetimi, Başkan Yasin Aslan, Ramazan Korkut, Hüseyin Karakaya, Cezayir Ateş ve Selahattin Konakçı olarak tanıtıldı.

Fahri Haner 
   

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜLTÜR, DERNEKLERİNDE, GÖREV, DEĞİŞİMİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı