yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 11:11
 
KÜLTÜR OKULLARINDAN KÖY OKULLARINA KÜTÜPHANE
Kocaeli Kültür Okulları Kandıra Safalı’da bulunan Safalı İlk ve Ortaokulunda kütüphane açtı. Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğuyla birlikte yürütülen proje kapsamında 3. Kütüphane açılışı gerçekleştirilmiş oldu.
Eğitim Haberi
KÜLTÜR OKULLARINDAN KÖY OKULLARINA KÜTÜPHANE

İlimizde kurulduğu yıldan itibaren eğitimde olduğu gibi gerçekleştirdiği birçok sosyal sorumluluk projesinde de öncülük eden Kocaeli Kültür Okulları bu sefer eğitimin can damarı olan kütüphanelerin açılması için kolları sıvadı. Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğuyla birlikte yürütülen projede ihtiyaç sahibi köy okullarına kütüphane kurmak amaçlanıyor. Kütüphanelerin kurulumunda Kültür Okulları maddi destek sağlarken Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu üyeleri ise el emeğini ve iş yükünü paylaşarak boş bir odanın oldukça şık ve öğrencilere hitap eden bir kütüphaneye çevrilmesi sağlanıyor.

SAFALI’DA Kİ 3.SÜ OLDU

İhtiyaç sahibi köy okullarına kurulması amaçlanan kütüphanelerin ilki Isparta’nın Sorkuncak Köyü İlkokuluna kuruldu. İkincisi ise Bursa’da bulunan Kınık İlkokuluna kurulurken Kandıra Safalı İlk ve Ortaokuluna kurulan kütüphane projenin üçüncü kütüphanesi oldu. Projeyle bizzat ilgilenen Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve kütüphane kurulumunda emeği geçen üniversiteli öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Kütüphane açılışına Kandıra Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yıldırım, kitapdostum.com Kocaeli temsilcisi Dr. Adem Aydın, köy muhtarı, okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Şube Müdürü Mustafa Yıldırım ve Safalı İlkokul Müdürü katkılarından dolayı Kültür Okullarına ve emeği geçen üniversite öğrencilerine teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜLTÜR, OKULLARINDAN, KÖY, OKULLARINA, KÜTÜPHANE,
Yorumlar
Haber Yazılımı