Haber Detayı
17 Eylül 2014 - Çarşamba 11:15
 
KURBAN PAZARINDA BAYRAM ALIŞVERİŞİ BAŞLADI
Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı Vatandaşlara tam kapasite hizmet veriyor
Gölcük Haberi
KURBAN PAZARINDA BAYRAM ALIŞVERİŞİ BAŞLADI

Gölcük Belediyesi tarafından her yıl kurulan Kurban Pazarı bu yılda gerekli düzenlemeler yapılarak, Kurban satıcılarının Yazlık Taşocakları mevkiindeki mevcut alanında oluşturulan 70 adet Kurbanlık ahırlarında halkın ihtiyaçlarına hizmet veriyor. Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ahır sahiplerine yerleşim konusunda gerekli koordineyi sağlıyor. Gölcük Belediyesi Kurban pazarının geçen senelerde olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi görmesi beklenmekte.


Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı Yazlık Taş ocakları altındaki yaklaşık 10 dönümlük alan üzerinde hizmet veriyor. Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin kontrolünde, Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı içinde hayvan gübrelerinin de depolanacağı ayrı bir alan oluşturuldu. Ayrıca Kurban pazarına yakın konut alanları bölgeleri çevresinde de ilaçlamalar Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi.


Gölcük Belediyesi Kurban Pazarı 70 Ahır kapasiteli olup Kurban satışı yapacak her kurban satıcısına yaklaşık 90 m2'lik alan verilmiş bulunuyor. Bu yıl Gölcük Belediyesi Kurban Pazarına Kastamonu, Ağrı, Kars, Tokat, Erzurum, Diyarbakır, Muş, Van, Kastamonu illerinden Büyükbaş ve küçükbaş hayvan getirilerek vatandaşların hizmetine sunulmuş bulunuyor.


Kurban Pazarında, Kurbanlık satışı yapan satıcılar, Büyükbaş Hayvan fiyatlarının 3500 tl ile 10.000 tl arasında, Küçükbaş hayvanlarında 500 tl ile 750 tl arasında satışa sunulduğunu ifade ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölcük, Belediyesi, Kurban, Pazarı Vatandaşlara, tam, kapasite, hizmet, veriy
Yorumlar
Haber Yazılımı