Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 17:35
 
''LAF DEĞİL ÇÖZÜM İSTİYORUZ''
Parti binasında haftalık toplantısını düzenleyen Saadet Partisi Gölcük ilçe Başkanı Yaşar İsmail Yıldız gündemindeki 3 aralık dünya engeller gününe değinerek şu açıklamalarda bulundu. Başkan Yıldız; “3 Aralık Dünya Engelliler Gününe dolayısıyla engellilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, Engellilerin şehir hayatlarını doya doya yaşamaları için hükümetin ve belediyelerin ciddi adımlar atması gerekir. Yerel seçimlerin ardından birçok bölgede belediyeleri kazanacak Saadet Partili belediyelerin engellilere yönelik önemli adımlar atacağız” dedi.
Siyaset Haberi
 ''LAF DEĞİL ÇÖZÜM İSTİYORUZ''

Toplantıda açıklama yapan Saadet Partisi ilçe Başkanı Yaşar İsmail Yıldız; “Biz laf değil, artık çözüm istiyoruz. İşimiz zor ama iktidarın garibandan asgari ücrette fedakarlık beklemesinden vazgeçmesini umuyoruz” dedi.

BU BİR KATLİAM
Kaşıkçı olayına değinen Yıldız; “G-20 Zirvesi, Arjantin'de gerçekleştirildi. Bu zirve, daha önce akdedilen zirveler gibi olmadı. Ağırlık Suudi Arabistan Prensi'nin üzerine odaklandı. Tabii bu konunun geldiği nokta hepimizi rahatsız ediyor. Ümit ediyoruz ki, önümüzdeki günlerde ve haftalarda Cemal Kaşıkçı olayı ortaya çıkar veya açığa kavuşmasını bekliyoruz. Dikkat edilirse biz bu konunun üzerine gitmiyorduk. Çünkü bu çok ciddi bir mesele aynı zamanda bir katliam var. Elbette açığa kavuşması gerekiyor. Ama bunun da siyasi bir mesele haline getirilmemesi icap eder. Bu sebeple bu meselenin üzerine gitmedir” ifadelerini kullandı.


MÜSLÜMAN BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDIK
Müslüman topluluğu birliğine değinen Başkan Yaşar İsmail Yıldız; “Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen 27'nci Uluslararası Müslüman Toplulukları Birliği Kongresine katıldık. Biz G-20'ye umut bağlamadık. Biz manevi değerlerimize uygun kültürel ve tarihi bağlarımız olan ülkelerle bir araya gelmeliyiz. Pazar ve Pazartesi günü Müslüman Toplulukları Birliği'ne katıldık. Bu toplantıları önemsiyoruz. Biz problemlerimizin üzerinde durulmasını istiyoruz. Ama devlet kadrolarından kimse katılmadı. Gerek siyasiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri gerekse akademisyenler Müslüman ülkelerin içinde bulunduğu zorluklar hakkında ciddi önerilerde bulundu. Bunların hükümet tarafından dikkate alınması gerekiyor. Çok faydalı bir toplantı oldu. Biz G-20 toplantısına da katılırız ama biz kendi kararımızı kendimiz veririz” şeklinde konuştu.

BİZE ERGENEKON’CU DEDİLER
Ergenekonla ihtam edildiklerini dile getiren Başkanı Yıldız; “Savcı, Ergenekon ile ilgili mütalaasında Ergenekon diye bir terör örgütünün ispat edilemediğini açıkladı. Burada bir hususun üzerinde durmak istiyoruz. Geçmişte bazıları bizi Ergenekonlukla itham etmişlerdi. Hatta bizi İslami kanadı olarak itham ettiler. Şimdi ne oldu? Biz o zaman da Hakk'ı söyledik, bugün de Hakk'ı söyleyeceğiz. Hak bir gün gelip muhakkak ortaya çıkar. Ergenekon diye itham edilen kesim 28 Şubat'ta bizim üzerimizde oyun oynadılar. Bunu da biliyoruz. Ama onlara karşı bir haksızlık yapıldıysa biz sesimizi yükseltmek zorunda kaldık. Yanlış yapıyorsunuz dedik. Birtakım kumpaslar kurdular. Adalet adalettir. Adalet yapmacık bir şey değil. Ülkemizin en gizli odalarına ve en gizli belgelerine ulaştılar. Türkiye'ye bunu yapanlar en büyük zararı verenlerdir. Biz gerçekleri her zaman söylemeye devam ederiz. Kimseyi karalamak için değil. Bizim yaptığımız bu gayretleri ümit ediyoruz ki herkes bundan sonra daha doğru değerlendirir.  Bunun için bizim tek ölçümüz Hak'tır ve hukuktur. Milli Görüş 50 yıldır çizgisini hiç bozmamıştır. Milli Görüşçü arkadaşlarımız hapse atıldı. Biz her zaman gerçekleri söyledik. Bize iftira atanlar mahcup duruma düştüler. Arayıp özür dileyenler de oldu” dedi.
 
Ekonomi ile ilgili açıklama yapan Başkan Yaşar İsmail Yıldız; “Türkiye'nin en ciddi meselesinin ekonomi olduğunun altını çiziyoruz.6 Aralık'ta Asgari Ücret Komisyonu'nun toplanacağını hatırlatarak, Merak ediyorum şimdi. TÜİK enflasyon rakamlarının aşağıya indiğini söylüyor. Vatandaşın htiği enflasyon kimsenin umurunda değil. Şimdi TÜİK raporlarında inen rakamlar dikkate alınarak asgari ücrette bir artış meydana gelecek. Türk-İş'in yaptığı araştırmalarda açlık sınırı 1.972 lira olmuş. Yoksulluk sınırı ise 6 bin 328 lira. Asgari ücretinin açlık sınırında tutulması zulümdür. İsrafı ve yolsuzluğu durdurun. Siz bu ücretleri daha yükseğe çıkarırsınız. Asgari ücreti açlık sınırının altında tutarsanız bu en büyük haksızlıktır. Onun için millet mahalli seçimlerde önemli bir ihtar verecek. Biz laf değil, artık çözüm istiyoruz. İşimiz zor ama iktidarın garibandan asgari ücrette fedakarlık beklemesinden vazgeçmesini umuyoruz” dedi.

ÖNLEM ALINMAZSA SIKINTI BÜYÜYECEK
Sanayicilerle ilgili konuşan Yıldız; “Ciddi önlemler alınmazsa sanayi sektöründe daha büyük sıkıntıların olacağını düşünüyoruz. Artık yatırımlar gündemde değil. Hizmet yatırımları konuşuluyor. Sanayiciler bir ülkenin bel kemiğidir. Yurt dışına giden beyin göçünden bahsediyoruz. Beyin göçünün yanında müteşebbis güç var. Türkiye'yi ayağa kaldıracak olan müteşebbis güçtür. Beyni de onlar değerlendirir. Ama bu hükümet ne yazık ki kapitalist ekonomi sistemi benimsemesine rağmen kapitalist ülkelerin sanayiciye verdiği desteği ve önemi hala idrak etmiyor. Sanayi dillerinde var, icraatlarında yok. Çünkü sanayici bir yatırımı yaparken kimseye kıyak geçemez. Sanayicinin kendisi desteğe muhtaçtır. Müteşebbisler devleti arkasında görmek isterler. Zaman gelir, haksız rekabet olur. Devlet olmazsa haksız rekabette mücadele edemezler. Bir gazeteci soruyor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bazıları rahat durmaz. Onlara bu fırsatı vermemek için Cumhur İttifakı'nı çok sıkı tutmamız lazım sözlerine ne demek istersiniz? Bu ifadeler Cumhurbaşkanı'nı ilgilendirir. Biz yorum yapmayacağız. Bu bir endişenin işaretidir. İktidar artık ayağının kaydığını, eski desteği görmediğini biliyor. Sayın Cumhurbaşkanı her hafta birkaç kez anket yaptırıyor diyorlar. Biz de görüyoruz ki artık iktidara güven kalmadı. Bundan dolayı arayış içinde. Bu ülkenin problemlerini çözecek tek parti sadece Saadet Partisi'dir. Aldığınız oyda bir patlama olur mu?' diye soruluyor. İktidara da gelebiliriz, patlama da yapabiliriz. Niye ki çaresiz insanlar çareyi kendilerine teklif edenlere yönelecektir” şeklinde ifade etti.

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: , ''LAF, DEĞİL, ÇÖZÜM, İSTİYORUZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı