Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 12:47
 
LGS’DE KÜLTÜR FARKI
Başiskele’de kurulduğu yıldan itibaren çok önemli başarılara imza atan Kültür Okulları 2019 Liseye Geçiş Sınavı’nda da farkını ortaya koydu.
Eğitim Haberi
LGS’DE KÜLTÜR FARKI

24 Haziran’da açıklanan sınav sonuçlarına göre Murat Çulha ve Zeynep İrem Altun tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan almayı başardı. 42 öğrenci ise 5 lik dilime girerek büyük bir başarı elde ettiler.

1 Milyon 29 bin 8. Sınıf öğrencisinin 1 Haziran Cumartesi günü katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nda ilimizin başarılı eğitim kurumları arasında olan Kültür Okulları’ndan 78 öğrenci sınava katıldı. Murat Çulha ve Zeynep İrem Altın tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye Birincisi oldular. 28 öğrenci 3’lük dilime girmeyi başarırken, 42 öğrenci ise 5’lik dilime girerek büyük başarı elde ettiler. Okul genelinde ise öğrencilerin tam 98’i nitelikli okullara girmeye hak kazandılar. Kültür Okulları Genel Müdürü İsmail Aydemir oluşan tablodan dolayı gururlu olduklarını, öğrencilerinin elde ettikleri başarılarından dolayı kendilerini tebrik ettiğini dile getirdi.

Kültür Fen Lisesine Yoğun Talep

2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan Kültür Fen Lisesi’ne Kültür’lü öğrencilerden yoğun talep var. 8. Sınıf öğrencilerinin 42’sinin fen liselerine gitmeyi garantilediği Kültür Okullarında, öğrencilerin çoğu Kültür Fen Lisesini tercih etti. Sınırlı sayıda kontenjanın olduğu Kültür Fen Lisesinin eğitim olanaklarından yararlanmak isteyen öğrencilerin burs oranları ve kayıt görüşmeleri için Başiskele’de bulunan Kültür Okulları Kampüsüne giderek yada www.bilgilikulturokullari.com adresinden detaylı bilgi alabilirler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: LGS’DE, KÜLTÜR, FARKI,
Yorumlar
Haber Yazılımı