Haber Detayı
15 Nisan 2015 - Çarşamba 09:20
 
LİDER GENÇLİK BİLEK GÜREŞİ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI
Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Bilek Güreşi Takımı, 31 Mart-03 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasından, farklı kategori ve kilolarda birçok derece ile döndü.
Spor Haberi
LİDER GENÇLİK BİLEK GÜREŞİ TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Bilek Güreşi Takımı, 31 Mart-03 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasından, farklı kategori ve kilolarda birçok derece ile döndü. Kocaeli’nde faaliyet gösteren ve Gölcük’te de temsilciliği bulunan kulüp; gençlik, izcilik ve spor alanlarında birçok farklı çalışmaya imza atıyor. Antalya’da yapılan turnuvaya bilek güreşi takım hocası Abdürrahim TUNCER refakatinde 3 farklı kategoride 22 sporcuyla katılan kulüp, bu ilk turnuva deneyiminde oldukça başarılı sonuç ve derecelerle döndü.

 

İŞTE GURURLANDIRAN DERECELER 

80.Kilo sol kol Türkiye Şampiyonu: Muhammed GÜMÜŞOĞLU

80 Kilo sağ kol Türkiye İkinciliği: Muhammed GÜMÜŞOĞLU

80 Kilo sol kol Türkiye Beşinciliği: İlyas ARUZ

60 Kilo sol kol Türkiye Beşinciliği: Yunus ÇEPNİ

60 Kilo sağ kol Türkiye Altıncılığı: Yunus ÇEPNİ

65 Kilo sol kol Türkiye Altıncılığı: Mehmet Kaan KKILIÇ 

 

ŞAMPİYON MUHAMMED GÜMÜŞOĞLU LİTERATÜRE GİREBİLİR 

80 kiloda yarışan ve sol kolda Türkiye Şampiyonu olarak altın madalya, sağ kolda Türkiye ikinciliği ile de Gümüş madalya kazanan Gölcük Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencisi Muhammed GÜMÜŞOĞLU sadece 3 aylık lisanslı sporcu. Lider Gençlik ve İzcilik Spor Kulübünün 2014 Aralık ayında ilimizde liseler arasında düzenlediği turnuva ile bu spora yöneldiğini ve kulüp imkânlarıyla takım olarak 3 aydır şampiyonaya hazırlandıklarını belirten şampiyon sporcu, Avrupa’da da derece elde etmesi durumunda yeni bir rekor kıracak.

 

BAŞKAN ULUKAVAK: ÖNCELİĞİMİZ ÖRNEK VE GÜZEL AHLAKLI SPORCULAR. HEM BUNU BAŞARIP HEM REKORLAR KIRACAĞIZ 

Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan ULUKAVAK da yaptığı değerlendirmede, sporda farklı branşlarda, çeşitli gençlik çalışmalarında, sosyal ve kültürel alanda topluma ve gençliğe karşı sorumluluk hissi ile birçok proje ve çalışma yürüttüklerini, Bilek Güreşi takımlarının bu büyük başarısının da tesadüf olmadığını belirterek sözlerine şöyle devam etti. “ Biz kulüp olarak, gençlerimizin, milli manevi değerlerine bağlı, ruhen bedenen sağlıklı, zinde, güçlü, aktif, öncü ve lider bireyler olarak yetişmeleri noktasında sorumluluk taşıyan ve bu sorumluluğun gereği hizmet ve faaliyetleri büyük bir hassasiyetle planlayıp, uygulamaya çalışan bir anlayışla hareket ediyor, bu hizmetleri yürütüyoruz. Farklı alanlardaki başarılı çalışmalarımıza, bilek güreşi takımımızın elde ettiği bu önemli başarının da eklemesinden dolayı çok gururluyuz. Kulübümüz bilek güreşi tescilini sadece dört ay kadar önce aldı ve şampiyonluk dâhil tüm derecelerin sahibi olan sporcularımız sadece üç aydır çalışıyor, idman yapıyorlar. Böyle kısa bir sürede gelen bu önemli başarıların elbette bir arka planı var. Gençlerimizin sadece iyi bir sporcu olmalarıyla yetinemeyiz. Onların kendilerini her anlamda yetiştirip geliştiren, ahlaken örnek bireyler olarak topluma hizmet etme idealiyle teçhiz olmaları gibi “değerli” bir gayeye sahibiz.  Bu perspektifin oluşturduğu bir amaç birliği, heyecan, motivasyon ve sinerji var ortada. Sonuç olarak, bu tablonun oluşmasında çok kıymetli emekleriyle katkı sunan, takımı yöneten hocamızı, gayret, azim ve disiplinli çalışmalarının yanı sıra, tavır davranış ve spor ahlaklarıyla kulübümüzü en güzel şekilde temsil eden tüm sporcularımızı tebrik ediyor, Avrupa arenasında da kazanacaklarına inandığım başarıların şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

KULÜP HOCASI TUNCER: AVRUPA’DA DA İDDAALIYIZ 

Kulüp Bilek Güreşi Takımı Hocası Abdurrahim TUNCER, çok kısa bir sürede alınan bu neticelerden dolayı, gururlu ve çok mutlu olduğunu, katıldıkları ilk turnuvadan milli sporcu seçilerek dönen genç sporcularına güvendiğini ve Avrupa Şampiyonasına da büyük bir beklenti ve iddia ile gideceklerini belirtti

  

ANTREMANLAR GÖLCÜK KULÜP BİNASINDA 

Antrenmanların Gölcük merkezde, Dumlupınar Mah. Preveze Cad. No: 81 adresinde Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübüne ait iki katlı kulüp binasında yapıldığını belirten takım hocası TUNCER, bu sporla ilgilenmeyi düşünen herkese kapılarının açık olduğu ve her türlü rehberlik ve yardıma hazır olduklarını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lider, Gençlik, İzcilik, Spor, Kulübü, Bilek, Güreşi, Takımı, 31, Mart03, Nisan,
Yorumlar
Haber Yazılımı