Haber Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 13:35
 
Mağaza Dekorasyon ve Ürün Satışını Etkileyen Unsurlar
Gündem Haberi
Mağaza Dekorasyon ve Ürün Satışını Etkileyen Unsurlar

Mağaza dekorasyonu, raf sistemleri ile sezon ürünlerini daha iyi bir şekilde öne çıkarmak ve satışları iyi bir şekilde artırmak için kurulan sistemlerdir. Özel tasarımlar sayesinde daha dikkat çekici ve göz alıcı olduğu takdirde müşteri yoğunluğu artar ve buda mağaza sahibinin yüzünün gülmesine sebep olacaktır.

Mağazada misafirlerinizi daha iyi hissettirecek ve rahat alışveriş yapmalarını sağlayacak bir alan elde etmek çok önemlidir. Ne kadar mağaza ferah ve rahat olursa, tekrardan müşteri aynı mağazaya gelip alışveriş yapabilir. Fakat sıkıcı ve sıkışık bir mağaza olur ise müşteri çabuk sıkıldığı için tekrardan o mağazaya adım atmayabilir. Bu tür konuda Sancak Dizayn sitesinden hizmet alabilirsiniz. Profesyonel ekip sayesinde mağazanıza uygun dekorasyon sunumu yapılır.

Mağaza Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Ürünün ortaya çıkmasını sağlayan mağaza dekorasyon alanı kapıdan içeriye girer girmez göze çarpan ve ben buradayım etkisi yaratan tasarımlardır. Müşteri ile ilk temasın etkili olabilmesi için giriş bölümünde bulunan dekorun dikkat çekici olması gerekir. Bu yüzden bu ürünü iyi bir şekilde seçmeniz gerekir. Vitrin dekorasyonu ve mağaza tabelasından sonra ilk göze çarpan yer mağazanızın girişte yer alan dekorudur. Ürünlerinizi bu standın ön tarafına koyarak fiyat skalasına uygun bir düzenleme yapmaya başlayabilirsiniz. Yeni sezon ürünü veya indirimli bir ürünü giriş kapısının olduğu yere koyarak daha fazla müşteri çekmeyi başarabilirsiniz.

Mağaza Dekorasyonu İçin Sağ Kısmın Önemi

Satış yapacak olan mağazaların tasarımı bir hayli zevkli ve zahmetlidir. Mağaza giriş kapısını değerlendirmek çok önemlidir. Dikkat çekici bir dekorasyon ile hemen ilk giren kişiyi cezbedebilirsiniz. Çünkü insan doğasında sağ adımla yürümek, sağ elle selamlaşmak ve yürürken genellikle sağına bakmak vardır. Bu nedenle mağazalar içinde sağ taraf oldukça önemli bir hale gelmiştir. Mağazanız için dekorasyon düşünüyorsanız Sancak Dizayn sitesinden hizmet alabilirsiniz.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mağaza, Dekorasyon, ve, Ürün, Satışını, Etkileyen, Unsurlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı