yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 12:01
 
''MAHALLEMİZİN SOSYAL ALANLARA İHTİYACI VAR''
Gölcük Şehirler Mahallesi Muhtar adayı Nurdoğan İnci muhtar adaylığını açıklarken Şehitler Mahallesinin sosyal alana ihtiyacı olduğunu belirtti. İnce “Benim belediye meclis üyeliğimle bu tecrübelere sahip olduğuma inanıyorum. Mahallemiz sosyal alanla ilgili büyük bir sorun vardır. Sosyal alanların olmaması insanların biri birini tanımayıp kaynaşamıyorlar. Gençlik için bir alan yok. Eğer bu alanlar olmuş olsaydı mahalle sakinleri bu alanlarda bir araya gelerek tanışıp kaynaşacaklardır” dedi.
Gölcük Haberi
''MAHALLEMİZİN SOSYAL ALANLARA İHTİYACI VAR''

2019 yerel seçimlerinin yaklaşması ile Mahalle muhtar olmak için adaylar bir, bir açıklanıyor. Şehitler Mahallesinde ikamet eden muhtar adayı Nurdoğan İnci kendini tanıtarak adaylığını açıkladı. Nurdoğan İnci; “İzmit doğumluyum. İlkokul ve Ortaokul Gölcük Piyale Paşa ilkokulunda okudum. Ardından Gölcük Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümünden mezun oldum. Daha sonra Anadolu üniversitesi açık öğretim Fakültesini okuyarak Halkla ilişkiler bölümünden mezun oldum. 1976 yılında İzmir Gaziemir'de askerlik görevimi tamamladım. 1990 yılından 1999 yılına kadar ticaretle uğraştım. Ardından 2 yıl Vestel mağazasında 2 yıl müdürlük taptım. Daha sonra Türkcell mağaza müdürlüğünü 8 yıl yaptım. 2002 yılında Konyalılar Karamanlılar Kültür Dayanışma Derneğinde Kurucu üyeliği yaptım. 2003 yılında Gölcük Endüstri Meslek lise Mezunları Dernek Kurucu başkanlığını yaptım. 2004 ve 2009 arası Gölcük Belediye Meclis üyeliğini yaptım. 2007 yılında Belediye Encümen Üyeliğini yaptım. Evli iki çocuk babasıyım” şeklinde kendini tanıttı.

MAHALLEYE HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Mahalle muhtarlığı adaylığını açıklayan Nurdoğan İnci; “Şehitler Mahallesinde 46 yıldır ikamet ediyorum. Mahalle ve mahalle halkımıza hizmet için yola çıktım. Ben insanları çok seviyorum ve bundan dolayı insanlarımıza hizmet etmek istiyorum. Herkesin bildiği gibi Muhtarların sadece bir mührü vardır. Başka bir yaptırım bütçesi yoktur. Fakat iyi bir diyalog içerisinde, ikili ilişkiler içerisinde mahalle için gereken hizmetleri yapılması için yetkili kurumlarda talep edilir. Benim belediye meclis üyeliğimle bu tecrübelere sahip olduğuma inanıyorum. Mahallemiz sosyal alanla ilgili büyük bir sorun vardır. Sosyal alanların olmaması insanların biri birini tanımayıp kaynaşamıyorlar. Gençlik için bir alan yok. Eğer bu alanlar olmuş olsaydı mahalle sakinleri bu alanlarda bir araya gelerek tanışıp kaynaşacaklardı. Bu gün bir binada oturan komşu ve akrabalar biri birini tanımıyorlar. Yani sosyal diyalog tamamen kopuk hale gelmiş. Bunların giderilmesi için sosyal alana ihtiyacımız kaçınılmazdır. 

BURS İMKANI SAĞLAYACAĞIM
Bakın en çok önemli olan kadınlarımız için bir sosyal mekan, gençlerimiz için bir sosyal mekan olması gerekir. İnsanların biri biriyle tanışması ve kaynaşması bu vesile ile gerçekleşir. Bu tür alanlarda insanlarımız ihtiyaç sahiplerine kolaylıkla ulaşarak var olan sıkıntıları el birliği ile çözülecektir. Bu sosyal alanların oluşması için ikili ilişkilerle gerçekleşeceğine inanıyorum. Bakın ben Gölcük Belediye meclis üyelik döneminde mahallemizde ikamet eden yardıma muhtaç insanları Muhtar aracılığı ile ihtiyaçlı ailelerin bireylerine iş imkanını sağladık. Çünkü çevre konumundan dolayı birçok işverenlerle görüşmelerimiz olurdu. İşveren bizi aradığında bizde öncelikli ailelerinin bireylerine iş imkanını sağlıyorduk. Bu diyaloğumuz aynı şekilde devam edecektir. Dul ve yetim insanlarımıza maddi desteği sağladık. Yine bu diyaloğumuzla okuyan öğrencilerimize burs imkanını sağlayacağız. 2019 yerel seçimlerinde muhtar olarak seçilirsem, öncelikle mahallemizin ihtiyacı olan sosyal alan ve sosyal mekan için yetkili kurumlarımızdan talebimiz olacaktır. 

KÜTÜPHANE KURACAĞIZ
Bu balanda gençlerimize ve aynı zamanda mahalle sakinlerimize yönelik kütüphane ve içinde bilgisayar ile internet kuracağız. Öğrencilerimiz burada ücretsiz olarak derslerini çalışırken aynı zamanda hangi dersten zayıf olan öğrencilerimize öğretmen tarafından destek eğitimi verilecek. Bu eğitimi vermek için gönüllü öğretmenlerimiz vardır. Bu sosyal alanlarda mahalle sakinlerimiz dinlenerek biri, biri ile tanışıp kaynaşacaklar. Öğrencilerimiz üniversiteyi kazandığında hangi il olursa olsun. Bizler ilçemizde bulunan sivil toplum kuruluşların aracılığı ile bu öğrencimize destek olacağız. Tüm mahalle sakinlerimizin biri birinden haberleşme olarak bir sosyal ağ kuracağız. Bu sosyal ağ ise Düğün Cemiyeti, cenaze, kan ve organ bağışı için anında haberleşerek biri birinden destek alınacaktır. Yani burada yaptığımız çalışmalarla her şeyi yetkili kurumlardan değil, bizim yapmamız gereken hizmete özen göstermeye gayret ederiz. Bunun yapılması için vatandaşlarla çok iyi bir ilişki içerisinde olması gerekir. Bu duygu ve düşüncelerimle 2019 yerel seçimlerde Mahallemin sakinlerime hizmet için muhtar adayı oldum. Tüm mahalle sakinlerimizin desteklerini bekliyorum” dedi.
Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''MAHALLEMİZİN, SOSYAL, ALANLARA, İHTİYACI, VAR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı