Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 10:53
 
NARKOTİK ŞUBE AÇILDI
Gölcük ilçemizde uyuşturucu ile mücadelede daha etkin olmak, suçlulara daha hızlı müdahale etmek amacıyla Gölcük Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gölcük Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliğinin Açılış Töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
NARKOTİK ŞUBE AÇILDI

Törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra, Gölcük Deniz Ana Üst Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, Gölcük Başsavcısı Ökkeş Alpaslan, Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, Gölcük İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özden, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda; Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nun konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmalarında; “ Bugün Gölcük ilçemizde Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliğinin açılışı için bir aradayız. Suç ve suçlularla mücadele konusunda güvenlik birimlerimiz büyük bir hassasiyetle çalışmalarını sürdürüyor. Gerek Polis gerekse Jandarma teşkilatımız, denizlerde de Sahil Güvenlik Teşkilatımız bu anlamda yürütülen çalışmalarda önemli görevler üstleniyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın suç ve uyuşturucuya bulaşmaması adına özellikle narkotik suçlarla mücadelede diğer suçlara göre daha fazla önem arz ediyor. Kocaeli’de il genelinde tüm birimlerimiz büyük bir hassasiyetle bu mücadeleyi sürdürüyor. Bağımlılıkla Mücadele Komisyonumuz, ilde belirli aralıkla toplanarak, bağımlılıkla mücadele de yapılan çalışmaları ve yapılacak çalışmaları değerlendirerek, en iyi şekilde yapılması gerekenleri istişare ederek sürdürmektedir. Özellikle ilçelerimizde de benzer konuları Kaymakam arkadaşlarımızın başkanlığında yapıyoruz.

Temel Amacımız Suç ve Suçlularla Mücadeledir.

Bağımlılık farklı konularda karşımıza çıkıyor. Uyuşturucu, madde ve elektronik bağımlılığını toplumumuzu tehdit eden farklı unsurlar olarak görüyoruz. Bunlarla mücadele bütün kurum ve kuruluşlarımızın birbirleri ile işbirliği içerisinde yapacağı çalışmalarla sonuç vermektedir. Bu anlamda Kocaeli’de de bütün kurumlarımız arasında çok güzel bir uyum ve koordinasyon vardır.  Gençlerin olumsuzluklarla karşılaşmamaları adına, suçlarla mücadele bakımından onların karşı karşıya kalabileceği belirli noktalarda da daha fazla tedbir almaya gayret gösteriyoruz. Kocaeli’de İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüze bağlı olarak Gebze’de bir Grup Amirliğimiz vardı. İkincisini de bugün Gölcük’te açıyoruz. Özellikle bu bölgede yerinde bulunarak, hizmeti daha sağlıklı verebilmeleri bakımından böyle bir çalışmayı ortaya koyduk. Araç ve personel planlamalarını da yaparak, bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Temel amacımız suç ve suçlularla mücadeledir. Bu bakımdan bu Grup Amirliğimizi önemsiyorum. Bu Amirlik sadece Gölcük’e değil Karamürsel ve Başiskele ilçelerimize de hizmet verecektir. Sadece bu ilçelerimize hizmet vermek değil, bölgenin transit geçişi bakımından önemli bir noktada bulunması, Donanma Komutanlığımız gibi önemli bir birimin Gölcük ilçemizde  olması bu noktadaki çalışmalarımızı daha önemli ve anlamlı hale getiriyor. Kocaeli; hem il genelindeki uyuşturucu ile mücadele çalışmalarına hız verirken bir taraftan da transit geçişlerle ilgili önemli çalışmalar ortaya koymuş ve bu konuda Türkiye’de rekor sayılabilecek operasyonlara imza atmış bir kenttir. Bu anlamda emniyet ve jandarma teşkilatımızı kutluyorum.” diyen Sayın Vali Gölcük Narkotik Suçlarla Mücadele Amirliğinde görev yapacak emniyet mensuplarına çalışmalarında başarılar diledi.

Gölcük İlçe Müftüsü İlyas Öztel’in okuduğu dualar ve kesilen kurbanın ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle, Gölcük Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinin açılış kurdelesini kestiler.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: NARKOTİK, ŞUBE, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı