Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 18:28
 
NÜZHETİYE BEBEKLERİ TANITILDI
Gölcük Belediyesi ve Kent Konseyi El Sanatları Çalışma Grubu birlikteliğinde hazırlanan Nüzhetiye Köyü Bebekleri ve Gölcük Hediyelik Eşya Tanıtım Sergisi yoğun katılımla açıldı. Kültürel Mirasımız Nüzhetiye Bebeği Sergisi büyük beğeni kazandı.
Kültür Haberi
NÜZHETİYE BEBEKLERİ TANITILDI

Gölcük Belediyesi ve Kent Konseyi El Sanatları Çalışma Grubu birlikteliğinde hazırlanan Nüzhetiye Köyü Bebekleri ve Gölcük Hediyelik Eşya Tanıtım Sergisi, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi'nde gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM
Tanıtım sergisi açılışına Gölcük İlçe Kaymakam Vekili, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Ormancıoğlu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Ceyhan, Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu kurs hocaları, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Gölcük Kent Konseyi El Sanatları Çalışma Gurubu sorumlusu Naz Camkıran, Kültürel, sosyal bir çok projenin devam ettiği ilçemizde bu projelerden biri olan Somut Olmayan Kültürel Miras kapsamında gerçekleştirilen Nüzhetiye Bebeklerinin tanıtımının yapılmasına katkıda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Bilge Saral, büyük emek, gayret ve uğraşla yapılan bebeklerin çalıştayının sonunu görmekten duyduğu musluğu dile getirdi.

EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLADI
Son olarak konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Gölcük Kent Konseyinin üyesi olarak zamanında olması gerektiğini düşündüğümüz ve uzun emek harcadığımız bir konuda, şimdi bunların meydana geldiğini, hayallerin gerçeğe dönüştüğünü görmekten ve burada sizinle sizinle birlikte bulunabilmekten büyük mutluluk duyuyorum. Nüzhetiye Bebeği bizim Somut Olmayan Kültürel mirasımız aslında. Somut olmayan kültürel miraslarımızın öneminin farkındayız. Yine Belediyemiz, Gölcük Kent Konseyi, Gölcük Fotoğraf Sinema Sanatı Derneği ile 10 yıldır devam eden ulusal ve 4 yıldır uluslararası olarak devam eden Somut Olmayan Kültürel Miras konusunda fotoğraf yarışmamız var. Biz Gölcük’ü tanıtacak objeler olması gerektiğini, bunların üretilmesini ve Gölcük’ün adının kültürle, sanatla ve sporla duyurulması gerektiğini düşündük. Bu konuda emek sarf ettik ve sizlerde bu konuyu benimseyerek emek vererek, işi bu noktaya getirdiniz. Bizim El Sanatları Çalışma grubumuzun ürettiği Gölcük’ü tanıtacak ürünlerin sergileneceği ve satışının yapılabileceği geleneksel kültürümüzü sergileyeceğimiz ve Gölcük’ü tanıtacak, dışardan da ziyaretçilerin gelmesini sağlayacağımız, Millet Bahçesi içerisinde olacak şehir müzemizi önümüzde ki dönemde gerçekleştireceğiz. Şehir müzemizde bizim sergileyeceğimiz ürünler az sonra açılışını yapacağımız sizin ürettiğiniz Nüzhetiye Bebekleri ve diğer el sanatları ve kültürel ürünler olacak. Ben burada emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum, ellerinize, gözlerinize, yüreklerinize sağlık diliyorum” dedi.

CAMKIRAN'A TEŞEKKÜR PLAKETİ
Program sonunda Başkan Sezer, Gölcük’ün tanıtımı hususunda yapmış olduğu çalışmalar ve desteklerden dolayı Gölcük Kent Konseyi El Sanatları Çalışma Gurubu sorumlusu Naz Camkıran’a plaket takdiminde bulundu. Ayrıca kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: NÜZHETİYE, BEBEKLERİ, TANITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı