Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 17:40
 
ÖĞRETMENLERDEN MASUMİYET SERGİSİ
Sosyal Yaşam Projesi Kapsamında Görsel Sanatlar öğretmenleri olarak Kocaeli çeşitli ilçelerden bir araya gelerek toplumda farkındalık uyandırmak adına yaptıkları resim sergi açılışı yapıldı.
Sanat Haberi
ÖĞRETMENLERDEN MASUMİYET SERGİSİ

Kocaeli’de görev yapan 25 görsel sanatlar öğretmeninin halka açık alanda canlı resim performansıyla “Çocuk İstismarı ve Kadın Sağlığına” dikkat çekmek amacıyla eserlerini tuvallere yansıttıkları Masumiyet-Innocence Çalıştayı, Gölcük belediyesi Değirmendere Sanatevi’nde yapıldı.

Gölcük Belediyesi Sosyal Sorumluluk projeseleri kapsamında, Kent Konseyinin organize ettiği  Masumiyet  Resim sergisi açıldı.  Gölcük Değirmendere Sanat Galerisinde Sergi Töreni düzenlendi. Düzenlenen törene, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadık Aker ve çok sayıda sanatseverler katılım sağladı.

BELEDİYE HER ALANDA OLMALI

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş; “Her zaman ifade ediyorum yerel yönetimlerin içerisinde bakıldığında çok önemli görevleri üstlenmiş bulunmakta. Yerel yönetiminde Belediye dediğinde akla ilk alt yapı, üst yapı, caddeler, sokaklar, park bahçeler gibi gelebilir. Ama benim kişisel kanaatim 41 yıldır belediye Çarkı içerisinde hizmet sunmuş biri olarak, bununla belediyecilik sınırlı kalması belediyecilik eksik ve noksandır. Bence belediyecilik Sosyal, Kültürel, Sanatsal, Sportif, Eğitim gibi çok farklı alanlarda da önder olmalıdır. İşte bu anlayış içerisinde bu güne kadar olduğu gibi bu günde biz belediye olarak bu projeyi lokomotif görevi olarak kendimize borç bildik. 

İllimizin birçok ilçesinde okullarımızda görev yapan 25 görsel sanatlar öğretmenleri böyle bir projede yer almak istediler. Bizde neden olmasın olur dedik. Projeye başladılar. Bende şahsen beklentilerimin daha üstünde ve başka mecralarda olduğunu gördük. Bu öğretmenlerimiz gönüllülük esasına dayalı gönüllü ve özveri ile bu sorumluluğu üstlendiler. Sayın valimizin talimatın ile il milli eğitim müdürlüğümüzün destekleri ile bu güzel çalıştayı valimizin değerli eşinin ziyaretiyle başladı. Bu çalışma Yalı Evlerinde bir hafta önce başlamıştı. İlk ziyaretimde pek fazla bir görüntü olmadı. Bu gün baktığımızda çok güzel ve anlamlı bir çalıştay olmuştur.  

GÖLCÜK FARKLI

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş; “değerli konuklarımız Gölcük farklı. Bu farklıkları yaptığımız birçok çalışmalarla kendini gösteriyor. Çünkü Gölcük'te birçok etkinlikler yapılıyor. Burada öğretmenlerimizin yaptığı bir düşünce gerçekleştirdiği bu proje başta Valiliğimiz, il milli eğitim müdürlüğümüz, Gölcük Belediyemiz tarafından desteklendi. Tabi ki toplumun sorunları var. Tabi ki bu sorunları aza indirmek için çalışıyoruz. Bu çalışmaların en güzeli de resimlere yansımasıdır. Bizimde bu çalışmalara destek vermek görevimizdir. Arkadaşlarımızın Görsel resimlerinde Masumiyet, Çocuk İstismarı, Kadın sağlığı konularında geniş bir alan aldı.

Toplumda sıkıntılarımız eğitimledir. Eğitim bizim temel savunma aracımız, toplumu yönlendirme aracıdır, bunu da daha çok aile ve öğretmen verecek. Tek başına her şey öğretmenden beklemek mümkün değil. Buna bazı sivil toplum örgütlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına destek vererek olumsuzluklar ortadan kalkması için paylaşması gerekir. 
Birde kadın sağlığı eğitim projesi var. Bu konuyla ilgili ilçemizde il genelinde faaliyetler sürdürülüyor. Sağlıklı olmak için birçok alışkanlıklardan uzak durmalıyız. Özellikle sigara içmemeliyiz. Sigaradan uzak durmalıyız. Sağlıklı toplum her zaman başarılı toplum yönünde yol alıyor. Ben, burada emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder çalışmalarından başarılar dilerim” dedi. Bu açıklamaların ardından sonra öğretmenlere başarı belgeleri verikldi. 
Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖĞRETMENLERDEN, MASUMİYET, SERGİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı