BasiskeleSanayi
Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 09:49
 
OKUL GİBİ ROBOT: ALBERT
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kocaeli Bilişim Fuarı atölye çalışmaları 3. gününde de devam etti. Robot Albert, Robotik Kodlama ve Microsoft atölyelerinde ziyaretçiler birbirinden ilginç deneyimler yaşadı.
Teknoloji Haberi
OKUL GİBİ ROBOT: ALBERT

ROBOTİK KODLAMA

Kocaeli Bilim Merkezi tarafından kurulan “Mucit Dünyası-Robotik Kodlama Atölyesi”nde çocuklar yaptıkları yazılımları robota yüklüyorlar. Bu yükledikleri kodlamalar sayesinde robota istedikleri hareketleri yaptırabiliyorlar. Bu atölyede çocuklar yazılı kodların gerçek robotikte karşılığını görebiliyorlar. Eğitmenler robotik kodlama atölyesinin Kocaeli Bilim Merkezi’nde hafta sonları yapıldığını isteyenlerin randevu alarak katılabileceğini söyledi.

 

OKUL GİBİ ROBOT: ALBERT

Fuarın en çok ilgi çeken stantlarından biri olan adını Einsten’in den alan “Robot Albert”. Çocuklara kodlama, algoritma eğitimi veren Albert, üzerine konulan telefon ile vücut haline geliyor. 3-10 yaş arası çocuklar için kart okutma sistemiyle çalışan robot eğlenerek kodlamayı öğretmeyi amaçlıyor. Konular ise ünite ünite devam ediyor. Özellikle okul öncesi kodlama eğitiminde büyük yer tutuyor. Bilişim uzmanı Halit Calayır, ”Algoritma eğitiminin okul öncesinde başlaması için önemli bir araç. Sıralı algoritma gibi konuları öğretiyor” dedi.

 

YENİLİKÇİ ÖĞRETMEN SERTİFİKASI

Microsoft standında ise öğretmenlere ve öğrencilere ücretsiz olarak mesleki eğitim sağlanıyor. Ardında ise öğretmenlere yenilikçi öğretmen sertifikası veriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kocaeli Bi
Yorumlar
Haber Yazılımı