Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 18:37
 
OKULLARA KAYIT PARASI VERİLMEYECEK
Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını gazetemize değerlendirdi. Müdürü Gülsuyu “Okullarımızın Bakanlığımız tarafından ikameti, inşası ve insanla ilgili her türlü koordinesi yapılmaktadır. Her hangi bir sıkıntısı yoktur. Zorunlu her hangi bir şekilde yardım ve para isteyen o okul müdürü yoktur. Olmadı da zaten. Para isteyen okul müdürü varsa gelsinler kapımız sonuna kadar açık. Biz gerekeni yaparız”dedi.
Eğitim Haberi
OKULLARA KAYIT  PARASI VERİLMEYECEK

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını gazetemize değerlendirdi. 

ZORUNLU KAYIT PARASI ALINMIYOR
Müdürü Gülsuyu “Okullarımızın Bakanlığımız tarafından ikameti, inşası ve insanla ilgili her türlü koordinesi yapılmaktadır.  Her hangi bir sıkıntısı yoktur. Eğer eğitimin yanındayım destek olacağım diyen varsa bağış anlamında onda bir sıkıntı yok. Ama zorunlu her hangi bir şekilde yardım ve para isteyen o okul  müdürü yoktur. Olmadı da zaten. Para isteyen okul müdürü varsa  gelsinler kapımız sonuna kadar açık. Biz gerekeni yaparız”dedi.

GÖLCÜK’DE ÖZEL SINIF YOK
Gölcük’de özel sınıf var mı. Bunlar için para isteniyor mu?
Gülsuyu “Bizde özel sınıf  yok. Özel sınıftan ne kastediliyor onu bilmek lazım. İngilizce ağırlıklı müfredatta müsaade etmiş olduğu dersle var. Bunlar özel sınıf değil normal sınıftır. Bunun her hangi bir ücreti yoktur. Böyle bir para kesinlikle alınmıyor.

FORMA ZORUNLU DEĞİL
Forma zorunluluğu olmamasına rağmen neden okullarımız da serbest kıyafet uygulaması yok?
Gülsuyu “Serbest kıyafetin yönetmeliği var. Okul aile birliği diyor ki veliler  bir araya gelir yüzde elli bir ile aldığı kararı uygular. veliler bazen şunu düşünüyor. Çocukların kıyafetleri farklı olabiliyor. Bazılarının eski olabiliyor. onun için tek tip giyinmeleri daha doğru olur diyorlar. Diyeceksiniz ki forma alamayacak öğrenciler olabiliyor. Forma alamayacak öğrencilerimize de okul aile birlikleri  vakıflar ve biz yardımcı oluyoruz. Velilin insiyatifine kalmış serbest kıyafette giyebilirler”dedi.  

OKULLARIMIZ YENİLENİYOR
2019-2020 eğitim yılına hazırmıyız?
Gülsuyu “Domino etkisi yapacak bir okulumuz var. Saraylı’da ki okulumuzun binası büyük bir bina. Çakabey oraya gidecek. Bu hafta geçici teslimi yapılacak. Teslimi yapılmamış binada eğitim- öğretime başlayamayız. Domino etkisi derken şöyle. Saraylı da ki binaya Çakabey taşınacak. Çakabey ve Çiftlik mahallemizde  ciddi anlamda orta okul talebimiz var. Oyak ihtiyaca cevap veremiyor. Sınıflar kalabalıklaştı. İkili eğitime geçmek istemiyoruz. Yaptığımız çalışmayla beraber Çakabey’in boşalttığı binaya Oyak Orta okulu taşınacak. Orta okul ihtiyacı gideriliyor. Oyak’ın boşalttığı binaya da Çiftlik İlk okul binasında Şehit İzzet Emir İmama Hatip orta Okulu vardı. Bina eski ihtiyaç var sınıflar artıyor. Oyak’ın binasına da o taşınacak. Çiftlik binasına da Özel Öz- De bir taşınacak. Bu okulumuz Belediye Başkanımızın katkıları ile okulun işleyişine uygun hale getirildi. Beleidye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Özel çocuklara özel okul gerekiyor”dedi.

EĞTİMDEKİ BAŞARIMIZ GURURLANDIRIYOR
Gülsuyu “Gölcük’de artık 30 bini aşan öğrencimiz  ile kaliteli odaklı çalışma yapmamız lazım.  proje bazlı çalışma yapmamız gerekiyor.  Geçmiş yıllardaki sonuçlar gösteriyor ki Gölcük’te ki akademik başarı güzel.  Bunu bizde söylüyoruz. kaymakam beyde söylüyor. İl Milli Eğitim Müdürümüzde söylüyor. valimizde söylüyor. Ödülde veriyor. Belgede veriyor. Çok şükür biz bu manada çok memnunuz. Akademik başarımız güzel. Biz bunu daha kaliteli çalışmalarla taçlandırmamız lazım. Gölcük bunu hak ediyor.  Güzel projelerin altına imza atıp. Güzel proje ekipleri ile kaliteyi artırmanın sınırı yok. Gölcük bir bakıyorsunuz 3 tane tam puan yapan öğrenci çıkıyor. 6-7 tane bir soru yapan öğrencimiz var. Bizim ortalamamız çok güzel. İyi bir eğitim- öğretim yılı olacağına inanıyorum. Öğretmen sıkıntımız yok. Öğretmeleri için tercih edilen bir bölgeyiz. Her kes gelmek istiyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OKULLARA, KAYIT, , PARASI, VERİLMEYECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı