Haber Detayı
22 Şubat 2020 - Cumartesi 12:27
 
OKULLARDA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DEVAM EDİYOR
Her zaman ihtiyaç duyulan kan bağışı ilçemiz tüm okullarında devam ederken önceki gün kan bağış programı Gölcük Piyalepaşa ilkokulunda yapıldı.
Yaşam Haberi
OKULLARDA KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Depolarda kan sürekli bulunsun diye Kızılay Gölcük Şubesi tarafından kan bağışı toplamasına aralıksız devam ediyor. İlçemizin belirli noktalarında kan bağış stantları kuran Kızılay Gölcük şubesi aynı zamanda ilçemizde bulunan okullarda kan bağış stantlarını kuruyor. Kızılay Gölcük Şubesi önceki gün Gölcük Piyalepaşa ilkokulunda kan bağışı kampanyası yaptı. Kan bağışına öğretmenler ile veliler büyük ilgi duyarak kan bağışını gerçekleştirdiler.
Okulda kan bağışı yapılırken Kızılay Gölcük şubesi sağlık görevlileri kan bağış konusunda anasınıfı öğrencilerine kan bağışının önemini ve kan bağışı her zaman ihtiyaç olduğunu minik kalplere anlattılar. Kısa bir açıklama yapan okul müdürü Songül Bayraktar; “hep bir slogan vardır. kan bağışı hayat kurtarır. Okulumuzda kurulan kan bağışı standında okul öğretmenlerimiz ve velilerimiz tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Bu arada kan bağışın önemini anasınıfı öğrencilerimize Kızılay sağlık ekipleri tarafından bilgilendirmesi çok iyi oldu. Çocuklarımız bu önemli bir çalışmayı şimdiden öğrendiğinde gelecek dönemlerde kan bağışına deste olacaklar” dedi.   
Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: OKULLARDA, KAN, BAĞIŞI, KAMPANYASI, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı