yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 17:54
 
ÖLÜM YOLUNA KAVŞAK YAPILIYOR
Bir çok ölümlü trafik kazasına neden olan Değirmendere yüzbaşılar kavşağını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi köprülü kavşak yapacak. Kavşağın yapımı için ilk adımı atan Büyükşehir Belediyesi işi yüklenecek firmayı belirlemek üzere ihale düzenledi.
Gündem Haberi
ÖLÜM YOLUNA KAVŞAK YAPILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük Yüzbaşılar mevkiine köprülü kavşak yapacak. Kavşağın yapımı için ilk adımı atan Büyükşehir Belediyesi işi yüklenecek firmayı belirlemek üzere ihale düzenledi.
Şehre giriş-çıkışta kullanılan ana arterlere inşa edilen köprülü kavşaklar araç trafiğini transit hale getirdiğinden araç yoğunlukları ortadan kalkıyor. Yüzbaşılar mevkii D-130’da yapılacak köprülü kavşak da bölge trafiğini rahatlatacak. 
YÜZBAŞILAR’DA TRANSİT OLACAK
Gölcük-2, Değirmendere köprülü kavşaklarından sonra Yüzbaşılar kavşağı bölgedeki trafiği transit hale getirecek. Gölcük-2 kavşağından sonra yer alan ve mevcutta trafik ışıklarıyla kontrol edilen Yüzbaşılar Kavşağı köprülü kavşakla rahat bir nefes alacak. İzmit -Yalova karayolu (D-130) üzerinde mevcut Değirmendere ve Gölcük-2 kavşakları ile transit geçiş yapan anayol trafiği, projenin tamamlanmasıyla Yüzbaşılar Mevkiinde akış sağlanacak. Proje ile Yüzbaşılar’daki trafik ışıkları ortadan kalkacak. Yalova ve İzmit yönlü dönüşler köprü altındaki dönel kavşaktan yapılacak.
 
190 METRE
Proje kapsamında yaklaşık 190 metre uzunluğunda, 8 açıklıklı öngermeli basit kirişli köprü yapılacak. Kavşak alanında şeffaflık sağlanarak, çevre yerleşimleri, estetik açıdan en az rahatsız edilmek suretiyle köprü altında dönel kavşak ile geri dönüşler için uygun, güvenli alan bırakılması için köprü boyu uzun tutulacak.

 

 Firmalar                                      Teklifler
 
Nivol İnşaat +Nafia İnşaat    20 milyon 457 bin TL
 
Alsa İnşaat+MSS İnşaat       20 milyon 798 bin TL
 
İlke Yapı İnşaat                     22 milyon 968 bin TL
 
Baren İnş+ Sontek İnş.         22 milyon 990 bin TL
 
HMC Yapı + Faber İnş.         23 milyon 323 bin TL
 
Simgemat Maden                 23 milyon 332 bin TL
 
Ulaşım Nak. İnş.                    24 milyon 658 bin TL
Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖLÜM, YOLUNA, KAVŞAK, YAPILIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı