Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 11:43
 
ÖNCE KENDİM SONRA MÜŞTERİ BEĞENECEK
Birçok koltuk döşeme firmalarında çırak olarak çalıştıktan sonra usta olan Mehmet Er, kendisine ait Paşa Koltuk Döşeme iş yerini açarak işin en iyisini yapmaya çalıştığını işi önce kendisinin sonra müşterinin beğenmesi gerektiğini söyledi.
Ekonomi Haberi
ÖNCE KENDİM SONRA MÜŞTERİ BEĞENECEK

Usta Mehmet Er, 1992 yılında birçok koltuk döşeme firmalarında çırak olarak çalıştı. Çıraklık evresini tamamlayarak usta olduktan sonra 4 yıl önce Gölcük Merkez Mahallesi Preveze Caddesi No- 7'de Paşa Koltuk Döşeme işyerini açtı. 4 yıldır Gölcük Merkez Mahallesinde esnaflık yapan Paşa Koltuk Döşeme ustası Mehmet Er işin en iyisini yaptığını açıklayarak şunları söyledi. Mehmet Er; “ben çırak olarak uzun bir süre Koltuk döşeme firmalarında çalıştım. Bu mesleği çok daha iyi öğrenmek için uzun süre çırak olarak çalıştım. Çünkü işin en iyisin i yapabilmekti benim amacım. Aslında bir işi yaparken ilk önce o işi yapan kişi tarafından beğenilmelidir. 
Bende yaptığım işi eğer beğenmiyorsam müşteride beğenmez. Bunun için yaptığım bu mesleğin en iyisini öğrenmek ve herkese beğendirmek oldu. 4 yıldır ben burada koltuk döşeme yapıyorum. Ama en önemlisi insanların kesesine fazla yüklenmemek gerekir. Yapılan bir işin hakkı ne kadar ise o kadarını almalıyız. En önemlisi de aldığın işi zamanında teslim etmelidir. Eğer verdiğin sözü zamanında yerine getirdiğinde insanlar tarafından güven kazanmış olursun. Ben bu çizgiden yola çıkarak müşterilerimi memnun ettim. Müşteri memnuniyeti ve bana güvenmeleri beni çok mutlu ediyor. 4 yıldır esnaflık yapıyorum hiçbir müşterimden her hangi bir ters tepki almadım. Aksine yaptığım hizmetten dolayı teşekkür aldım” şeklinde konuştu.

Fahri Haner   

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖNCE, KENDİM, SONRA, MÜŞTERİ, BEĞENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı