BasiskeleSanayi
yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
02 Haziran 2017 - Cuma 13:38
 
ÖNCE NAMAZ
2016-2017 Eğitim Öğretim Döneminin sonlarına geldiğimiz şu günlerde pek çok farklı çalışmaya ve projeye imza atan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu Değerler Eğitimi Proje çalışmaları içerisinde olan okul-cami buluşması hakkında şu ana kadar yapılanlar hakkında şu açıklamalarda bul
Yaşam Haberi
ÖNCE NAMAZ

2016-2017 Eğitim Öğretim Döneminin sonlarına geldiğimiz şu günlerde pek çok farklı çalışmaya ve projeye imza atan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu Değerler Eğitimi Proje çalışmaları içerisinde olan  okul-cami buluşması hakkında şu ana kadar yapılanlar hakkında şu açıklamalarda bulundu. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu:
Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz amaç olarak bizlere emanet edilen cennet meyvesi yavrularımızı yarınlara en güzel bir biçimde hazırlamaya çalışıyoruz.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, bir yandan onların çok daha iyi ortamlarda, en iyi eğitim materyal ve  teknolojilerle eğitim almaları için çabalarken bir yandan da kültürel, sportif yönlerini geliştirmeyi; milli ve manevi değerlere sahip bir birey olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bunun için farklı projeleri hayata geçirmektedir.
“Seçmen Gerektiğinde Önce Namaz” projesi ile her sınıf seviyesindeki öğrencimize namaz bilincini geliştirmeyi, namaza olan duyarlılıklarını artırmayı hedefliyoruz. Bu proje kapsamında bu yıl ilkokullarda 4. sınıflar; ortaokullarda 5. sınıflar için etkinlikler planladık.
PROJEMİZİN AMACI 
Projenin amacı, öğrenci, öğretmen, veli, yakın çevre, projeye katkıda bulunanlar, namaz emri ve ibadeti hakkında çok yönlü kazanım ve davranış değişikliği sağlayarak Allah sevgisine ve rızasına yol ve vesile bulabilmekti.
Projemizin kazanımları:
1) Her yaş grubundan öğrencimize, bir vazife olarak namazın gerekliliğini kavratmak.
2) Tüm öğrencilerimize namazın şartları ile kavratılmasını sağlamak.
3) Namaz ibadetini öğrencilerimize sevdirmek
4) Öğrencilerimizi bilinçli bir biçimde namaz kılar hale getirecek davranış değişikliği geliştirmek.
5) Yakın çevremize ve topluma namaz bilincinin öğrencilerimiz aracılığı ile yayılmasını sağlamak.
6) Hayatlarının tüm dönemlerinde önceliklerinin namaz olmasını sağlamak
PROJEMİZİN ÖZETİ
İlkokullarda 4. sınıflar; ortaokullarda 5. sınıflarda namaz şuurunu yerleştirmek için okul içinde ve okul dışında, bireysel ve grup olarak; aile ile işbirliği yaparak, görsel ve işitsel materyaller eşliğinde çeşitli etkinlikler ve yarışmalar düzenlemek ve namaz kılınan mekanları (okula en yakın cami ve mescidleri) ziyaret ederek yukarıdaki kazanımları elde etmek ve bahsedilen ana amaca ulaşmaktı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu:
“Seçmen Gerektiğinde Önce Namaz” projesi ile 4. ve 5. Sınıf öğrencilerimiz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde en yakın camiye giderek cami din görevlisi ve ders öğretmeni eşliğinde derslerini uygulamalı bir biçimde gördüler. 
Öncelikle Değerler Eğitimi Projemize destek veren Gölcük Müftülüğümüze, Proje kapsamındaki cami din görevlilerimize, okul idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖNCE, NAMAZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı