Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 17:04
 
''ÖNCE PARTİ DEĞİL ÖNCE GÖLCÜK''
Gölcük'te belediye başkan adayları partiler tarafından açıklanırken, 2017 yılında Bağımsız Gölcük Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Ezgin Aydın, 10 Şubat Pazar günü Gölcük Kavaklı Mahallesi Melisa Düğün Salonunda Tanıtım toplantısını düzenleyecek Gazetemizi ziyaret etti. Bağımsız Gölcük Belediye Başkan Adayı Ezgin Aydın “ Ben 2017 yılı Nisan ayında Bağımsız Gölcük Belediye başkan adayı olarak yola çıkarken, ittifaklar belli değildi. Ben bunları göze alarak yola çıktım. Önce Parti değil. Önce Gölcük ” dedi.
Siyaset Haberi
''ÖNCE PARTİ DEĞİL ÖNCE GÖLCÜK''

2017 yılında bağımsız Gölcük Belediye başkan adaylığını açıklayan Ezgin Aydın 10 Şubat Pazar günü Gölcük Kavaklı Mahallesi Melisa Düğün Salonunda Tanıtım toplantısı düzenlereyek neden belediye başkan adayı olduğunu anlatacak.

Yerel seçimlerin başlamasıyla Gölcük'te belediye başkan adayları partiler tarafından açıklanırken, 2017 yılında Bağımsız Gölcük Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Ezgin Aydın, 10 Şubat Pazar günü Gölcük Kavaklı Mahallesi Melisa Düğün Salonunda Tanıtım toplantısını düzenleyecek. Gazetemizi ziyaret eden Aydın, “ Ben 2017 yılı Nisan ayında Bağımsız Gölcük Belediye başkan adayı olarak yola çıkarken, ittifaklar belli değildi. Ben bunları göze alarak yola çıktım” dedi.


SİYASİ PARTİLER HALKI TEMSİL ETMİYOR
Aydın “Bağımsız aday olmamın nedeni ise bu güne kadar var olan tüm siyasi partiler halkı temsil etmediğini gördüm. Hangi siyasi parti iktidara geldiğinde kendi bünyesinde çalışmalarını yaptı. Siyasi partiler bizleri ayrıştırıp ve kutuplaştırdığını gördük. Bundan dolayı bağımsız olarak aday oldum. Adaylık tanıtımımı da 10 Şubat Pazar günü Gölcük Kavaklı Mahallesi Melisa Düğün Salonunda saat 17 de Tanıtım toplantısını düzenleyerek tanıtımı gerçekleştiriyorum. Bu tanıtım toplantımıza tüm Gölcük halkını davet ediyorum” dedi.

BELEDİYEYİ HALKA AÇACAĞIM
Bağımsız adaylık yolunda Gölcük için yaptığı projelerine değinen Ezgin Aydın; “başta belediyeciliği halka açmak istiyoruz. Çünkü belediyecilik 4 duvardan ibaret değildir. Çözüm masasını genişleterek, her hafta Gölcük'te birkaç mahallede halk toplantıları yaparak mahalle sorunlarını çözümleri ile ilgili halkla açık istişare toplantıları düzenleyeceğiz. Her ay bir gün belediye meclis salonunda halkla buluşma toplantısı yapılacak. Her mahallede Çözüm Masası ile Mahalle muhtarlarımızla birlikte mahalle sorunlarının çözümü için birim oluşturacağız”dedi. 

KÖYLÜYE KATKI SAĞLAYACAĞIZ
Aydın “Hayvancılık konusunda köylerimize veteriner desteğini vereceğiz. Köylerimizde boş ve uygun olan Devlet arazilerine köylülerimizle birlikte sera oluşturacağız. Böylelikle hem köylülerimize hem de ekonomimize katkı sağlamış olacağız. Gençlerimize iş istidamı sağlamak için var olan firmalarımızın fazla işçi alımında firmalarımızın iş sahasının genişletilmesinde destek sağlayacağız. Temizlik işlerinde köklü bir değişim sağlanacak. Sokak ve orman hayvanlarının nesli tükenmemesi için profesyonel ekiple, STK ve gönüllü vatandaşlarımızla beraber iyi bir çalışma yapıp, hem sokak hayvanlarının bakımı, hem barınak, hem de yiyecek ihtiyacını karşılayacağız”şeklinde konuştu. 

TÜM GÖLCÜK’Ü KUCAKLAYACAĞIZ
Aydın “Kavaklıdan Ulaşlı'ya kadar olan sahilimizin canlanması için hem sosyal etkinlikler hem, çevre düzenlemesinin güzelleşmesinde hem de güvenliğimiz için emniyetle ortak bir çalışma yaparak gerek MOBESE kameraları çoğaltmak gerekse polis ve zabıta memurları ile birlikte güvenliğin daha üst seviyeye getirilmesi için çalışma yaparız. Yine emniyetle birlikte çocuk parkları ve diğer sosyal yaşam yerlerde MOBESE yi üst seviyede tutarak güvenliği sağlayacağız”dedi. 


ESNAF CANLANACAK
Aydın “Bizim amacımız düzensiz veya biçimsiz bir AVM yapmak değil. Esnaflarımızın ticaret hacmini arttırmak için çalışmalarımızı yapacağız. Kentsel dönüşüm kapsamında eski sanayi bölgesinden Dumlupınar Mahallesine kadar olan alanda OUTLET tarzında işletmeler kurarak geniş bir yelpaze içerisinde, vatandaşlarımızda rahat gezmesi ve rahat bir şekilde alışverişini yapmış olurlar. Aynı zamanda yılın belirli aylarında şenlik ve panayır alanları oluşturacağız. İlçemizde bulunan tüm spor branşlarında Antrenör ve sporcularımıza destek vereceğiz”dedi. 

HALK EKMEK FIRINI AÇACAĞIZ
Aydın “Ucuz ekmek için halk ekmek fırını hayata geçireceğiz. Özellikle ilçe merkezinin kabusu haline gelen otopark fiyatları konusunda çalışmalar yaparız. İlçe merkezinin yakın noktalarında otopark hizmetlerinin daha uygun miktarlarda sağlayacak alanları esnaflarımızla birlikte sağlayacağız. Bu sayede ilçe merkezinde hem trafik sıkışıklığı özellikle sabah ve akşam iş çıkışlarında keşmekeşliği ortadan kaldıracağız. Vatandaşlarımız bu alanda daha rahat gezerek alışverişlerini yapacaklar” şeklinde konuştu. 


PARTİLERLE GÖBEK BAĞIMIZ YOK
Aydın “Biz bağımsız olduğumuz için her hangi bir parti ile göbek bağımız olmayacak. Vatandaşlarımız işi için veya belediye işçi alımında her hangi bir partiye üye olmak zorunda kalmayacaktır. Gençlerimizin bize sunduğu proje icraatlarını gerekli kurumlarla birlikte görüşerek onların hem takipçisi hem de destekçisi olacağız. Bu sayede beyin göçü denilen talihsiz olayın önüne geçmeye çalışacağız. Gölcük sadece çarşı merkezi ile ibaret değil. Ulaşlı, Halıdere, Değirmendere, İhsaniye, Hisareyn ve Yazlık bölgelerimiz Gölcüğümüzün bir parçası olduğunu ve burada yaşayan vatandaşlarımıza yaptığımız projelerimizi his ettireceğiz” sözlerini tamamladı.

Fahri Haner              

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''ÖNCE, PARTİ, DEĞİL, ÖNCE, GÖLCÜK'',
Yorumlar
Haber Yazılımı