yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 20:56
 
ÖNCE SAĞLIK
Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü işbirliği ile gerçekleştirilen Vizyon 2023 projesi kapsamında “ Gölcük Çevre Önerisi Yetenekler Projesi” kapsamında gerçekleştirilen Ortaokul ve Liseler arası resim yarışması Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısında gerçekleştirildi.
Sağlık Haberi
ÖNCE SAĞLIK

Ödül törenine Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Sabri Medişoğlu, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Ortaokullarda “ Hepimiz için Temiz Çevre” Liselerde “ Sağlıklı Toplum Sağlıklı Gelecek” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

Ödül töreni öncesi kısa bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, sadece bilgi, kültür değil sağlıklı bir vücuda da ihtiyaç var. İşte Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında öğrencilerimiz duygu ve düşüncelerini tuale yansıttılar. Hepsini yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum” dedi.

SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki konuşmasında “Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Üniversitemizin yıllardır sürdürülen Gölcük Vizyon 2023 projesin kapsamında Yetenekler Buluşuyor diyerek öğrencilerimiz çok güzel çalışmalara imza atmışlar. Bunun için ben Resim Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Tunam hocamıza çok teşekkür ediyorum. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünü bir kez daha tekrar ederek emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GÖLCÜK VİZYON 2023 PROJESİNİN MEYVALARINI ALIYORUZ

Tüketilen ürünlere çocuk gözüyle bakmanın, bunu gelecek nesillere bilinç oluşturma ve aşılama anlamında yapılan resim yarışmasının güzel bir çalışma olduğunu belirten Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Anlamlı bir resim yarışması oldu. Bizler, insanoğlu olarak sağlıklı yaşamayı, sağlıklı bir şekilde yaşlanmayı arzu ederiz.  Beslenmemizi sağlıklı ürünlerle yapmamız gerekiyor. Bugünlerde çok revaçta olan organik beslenmenin önemini algılamalıyız. Bunun yanında yaşadığımız müddetçe fiziksel aktivite içerisinde olmamız gerekiyor. Bir şekliyle spor ile ilgilenmemiz ve sürekli fiziksel aktivite içerisinde olmamız şart. Buraya girmeden önce öğrencilerimizin yapmış olduğu resimleri inceledik. Güzel mesajlar vermiş çocuklarımız ama önemli olan günlük yaşamlarımızda da bunları uygulayabilmek sevgili çocuklar. Biz belediye olarak bir çok çalışmalara imza atıyoruz ve bu çalışmaları yaparken diğer dinamikleride bu çatı altına toplayarak birliktelik içerisinde yapmanın gayreti içerisinde oluyoruz. Gölcük Vizyon 2023 projesi bunlardan bir tanesi ve uzun yıllardır sürüyor. Biz bu birlikteliğin başarı meyvalarını hep birlikte gördük, inanıyorum ki bundan sonraki süreçte de daha da başarılı çıktılarını alacağız. Ben bu yarışmaya destek veren tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

SPORTİF FAAİLİYETLERE KATILARAK SAĞLIKLI OLACAĞIZ

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş konuşmasında “ Bugün sağlık için harekete geç sloganıyla haftada bir gün olarak kutluyoruz. Sevgili çocuklar sağlıklı yaşamak için sigara içilmeyecek ve sigara içilen ortamlardan uzak duracaksınız. İkinci olarak asitli içeceklerden uzak duracaksınız. Daha önemli konularda var ama onları doktorlarımız daha iyi anlatırlar. Bütün kurumlarımız sizin sağlığınız için hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyor. Hareketli olacağız her türlü sportif faaliyetlere katılacağız ve sağlıklı olacağız. Bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum bu tür çalışmaların devamını diliyorum” dedi.

Program sonunda yarışmada dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖNCE, SAĞLIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı