Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:25
 
ORMANIN NEDEN KESİLDİĞİ BELLİ OLDU !...
Yeni Gölcük'ün dün yayınladığı " Orman Bu Hale Nasıl Geldi ?" haberinin yanıtı Gölcük Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu'ndan geldi.
Değirmendere Haberi
ORMANIN NEDEN KESİLDİĞİ BELLİ OLDU !...

Yeni Gölcük'ün dikkatli bir okuru tarafından bir hafta ara ile fotoğraflanan bölgede, ormanın zirve bölümünün belirgin bir şekilde traşlandığı görülüyordu. 

Haberin yayınlanmasının ardından çok sayıda medya kuruluşu da haberi alıntılayarak konuya değindi. İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan da konuyu soru önergesi ile meclise getirmeye hazırlanıyordu. 

Yeni Gölcük muhabirinin sorularını yayınlayan Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu, kesim işinin gençleştirme çalışmaları nedeni ile yapıldığını belirtti. 

Yeni Gölcük muhabirinin olay yerine giderek görüntü aldığı konuyla ilgili konuşan Kaptanoğlu " 2015 yılı angajman planı çerçevesinde, sürdürülebilir ormancılık çalışmaları kapsamında kestane sahasının  gençleştirilmesi planlanmıştır. Bu kapsamda kesilen kestane ağaçlarının kök sürgünü ile yenilenmesi ve sağlıklı bir gençliğe ulaştırılması hedeflenmiştir. Şu ana kadar 190 hektarlık kestane sahasında gençleştirme çalışması yapılmıştır"

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORMANIN, NEDEN, KESİLDİĞİ, BELLİ, OLDU, !...,
Yorumlar
Haber Yazılımı