banner383
Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 11:34
 
ÖZDEN BOĞAZİÇİ KOLEJİNİN BÜYÜK BAŞARISI LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ BOĞAZİÇİ'NDEN ÇIKTI
Özel Boğaziçi Eğitim Kurumu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Öğrenci Esila Özdemir LGS’de Türkiye birincisi olurken okulun gururu oldu.
Eğitim Haberi
ÖZDEN BOĞAZİÇİ KOLEJİNİN BÜYÜK BAŞARISI LGS TÜRKİYE BİRİNCİSİ BOĞAZİÇİ'NDEN ÇIKTI

Özel Özden  Boğaziçi Eğitim Kurumunda mezuniyet ve karne töreni yapıldı. Özel Özden Boğaziçi Eğitim Kurumu öğrencilerinden Esila Özdemir LGS’de Türkiye birncisi olarak ailesinin ve okulunun gururu oldu. Özel Boğaziçi Eğitim Kurumu Kurucu Müdürü Mehmet Özden, Özdemir’i başarı plaketi ile ödüllendirdi.

BAŞARIDA  EN YÜKSEK EĞİTİM MODELİ

Özel Boğaziçi Eğitim Kurumu Kurucu Müdürü Mehmet ÖZDEN 2001 yılında henüz 21 yaşında bir gençken adım attığı eğitimcilik mesleğini bugün idealist bir eğitim markası haline getirdiği Özden Boğaziçi Koleji Ortaokulu’nun vizyoner kurucusu olarak devam etmektedir. 

Özel Boğaziçi Eğitim Kurumu Kurucu Müdürü Mehmet Özden  8. yılını gururla kutlayan Boğaziçi Eğitim kurumu 2012 yılında Değirmendere’de 4 sınıflı bir dershane ile başlayan öyküsünü günümüzde Özel Özden Boğaziçi Koleji Ortaokulu olarak kaliteli eğitimi Kocaeli’de yeni nesillerle buluşturan, eğitim markası olarak başarıyla sürdürüyor. Özden Boğaziçi Koleji kurulduğu günden bu yana başarı oranlarının en yüksek olduğu eğitim modellerini uyguluyor. Bunun yanı sıra eğitimde yenilikçilik vizyonunu sürdürüyor”dedi. 


HEDEF KOCAELİ’NİN EN İYİSİ OLMAK

Özden “Dünyada yaşanan tüm sorunların eğitimle çözüleceğine olan inancıyla, çağdaş ve geleceğin ihtiyaçlarına yönelik bir eğitim algısını Kocaeli’ye yerleştirmek için durmadan çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli’nin en iyi okulu olma hedefiyle çıktığı bu yolda doğru eğitimle hiçbir bir öğrencinin başarısız olma ihtimalinin olmadığını siz değerli velilerimize göstermek, öğrencileri akademik ve sosyal yönden geleceğe hazırlamak ise en büyük gayemiz.  Eğitim sektöründe 2011 yılından beri hizmet vermekteyiz. 6 Yıllık dershanecilik tecrübemizi birkaç basamak daha yukarı taşıyarak özel okul olarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin kişisel potansiyellerini ve yeteneklerini geliştirmeye imkân sağlayan okulumuz ile hizmetinizdeyiz”dedi.

GELECEĞE GÜVENLE BAKAN NESİL HEDEFLİYORUZ

Özden “Gençlerin geleceğini biçimlendiren önemli süreçlerden biri okul seçimidir. Çocuğunuzun kendini birçok alanda geliştirdiği, özgüven duygusu gelişmiş, kendini mutlu htiği, spor ve sanatsal faaliyetlerini gerçekleştirebildiği bir ortamda, değerlerini koruyan ülkesine ve çevresine karşı görev ve sorumluluk bilincinde olan, geleceğe güven ile bakan bir nesil hedefliyoruz.

Öyle ki; biz geleceğin önce hayal kurmakla başladığına inan kurduğu hayali idealize edip planlayan, projelendiren ve bunun için mücadele eden gençler yetiştirmeyi ilke edindik. Her insanın iki eğitimi vardır: Biri başkalarından aldığı, öteki ve daha önemlisi ise kendi kendine verdiğidir. Biz bu aşamada hem donanımlı bireyler yetiştiriyoruz, hem de bireyin kendine katkı sağlamasını hedefliyoruz.

Aldığımız bu güzel sorumluluğu hakkıyla yapacağımızdan hiç şüphemiz yok. Her sorunun eğitimle çözüleceğine inanarak, çıktığınız bu yolda Özel Özden Boğaziçi Koleji Ortaokulu olarak size öncülük ve ışık tutmak istiyoruz. Aldığımız bu güzel sorumluluğun, yeni başlangıçların heyecanı ve mutluluğu ile hepinizi kucaklıyorum. Okulumuzu merak eden tüm öğrenci ve onların değerli ailelerine kapımız sonuna kadar açıktır. Bize her zaman ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Eğitime değer veren tüm insanları saygıyla selamlıyorum”şeklinde konuştu.

 

Okulumuzun Amacı

Kocaeli bölgesinde ikamet eden öğrenim çağındaki çocukların, Türk Milli Eğitiminin temel ilkeleri doğrultusunda, Eğitim ve Öğrenimlerini sağlamak.

Misyonumuz

Özel Özden Boğaziçi Koleji; klasik kitle özel okul kalıplarını yıkarak öğrencilere birebir ilgiyi kurumsallaştıran özel ilgiye alışkın öğrenciler için artık buna dışarıdan gereksinim duyulmayacak mükemmellikten oluşturulmuş çok özel bir düzeyde kurumdur. Tüm derslerin homojen olarak işlenmesi için sınıflarımız 14 kişilik olup, sınıflar oluştururken öğrencilerin başarı ortalamaları dikkate alınmaktadır. Çünkü her bir öğrencinin okuldaki başarısını takip eden sorumlu bir öğretmeni vardır. Milli ve manevi değerlere bağlı, kendisi ve toplumu ile barışık, özgüveni yüksek, bilgi çağının gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanan, hoşgörü sahibi iyi bir insan iyi bir öğrenci iyi bir toplum yetiştirmektir. Özel Özden Boğaziçi Koleji, öğrencisinin her ortamdaki başarısını takip etmektedir.

İlkelerimiz

Okulumuz;
 Başarının beraberlik bilinciyle yakalanacağına inanır.
 Sosyal çevremizin ihtiyaçları ve bireyin yeterliliklerine önem verir.
Her öğrenciye öğrenme olanağı sağlar.
Sosyal ilişkilere ve faaliyetlere önem verir.
Veli öğretmen işbirliğini sürekli geliştirmeyi sağlar.
Saygı ve hoşgörüye önem verir.
Kararlarda katılımcılık esastır.

Vizyonumuz

Bulunduğu sosyal çevreye katkı sağlayan, öğrenci - veli - öğretmen ilişkilerinde hoşgörüyü yakalayan, eğitim, yönetim ve sosyal faaliyetlerde başarısını kabul ettirmiş tercih ve takdir edilen bir kurum olmaktır.


İlkelerimiz

 Özel Özden Boğaziçi Koleji Ortaokulunda; karşılıklı sevgi, saygı ve güven temel ilkedir.
 Özel Özden Boğaziçi Koleji Ortaokulu, öğrenen ve üreten öğrenciyi evrensel gelişmenin vazgeçilmez gereği sayar.
 Özel Özden Boğaziçi Koleji Ortaokulunda; bilgi sorgulanarak öğrenilir ve yaşamla ilişkilendirilerek üretilir.
 Özel Özden Boğaziçi Koleji Ortaokulu, öğrencisini her yönüyle tanır, yeteneklerini geliştirmesi için uygun ortamlar sunar.
 Özel Özden Boğaziçi Koleji Ortaokulu, tüm paydaşlarıyla birlikte sürekli öğrenen ve gelişen okul anlayışını benimser.
 Okulumuzda öğrenciler kendilerine sunulan bilgi çeşitliliğini değerlendirmek için bu bilgiyi eleştirel olarak değerlendirme becerisine sahip olmalıdır.
 Okulumuzda öğrenciler önemli bilgi, beceri ve teknikleri öğrenmeli, bunları uygulamak için bol ve çeşitli fırsatlara sahip olmalıdır.
 Okulumuzda öğrenciler problem tanımlama, analiz etme ve ortaya koyma becerisi geliştirmeli ve bunlar için yaratıcı çözümler bulmalıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZDEN, BOĞAZİÇİ, KOLEJİNİN, BÜYÜK, BAŞARISI, LGS, TÜRKİYE, BİRİNCİSİ, BOĞAZİÇİ'NDEN, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı