Haber Detayı
12 Ekim 2018 - Cuma 17:31
 
PALAMUT EREĞLİ'DE 10 TL İZMİT'TE 15 TL
Palamut İzmit'te 15, Ereğli'de 10 TL Türkiye'nin sayılı mezatlarından biri olan Ereğli Balık Mezatı'nda palamut bolluğu yaşanıyor.
Gündem Haberi
PALAMUT EREĞLİ'DE 10 TL İZMİT'TE 15 TL

Balık Komisyoncusu Hasan Ertan, yaptığı açıklamada, vatandaşlara fiyatların düştüğü bu dönemde bol bol balık yemesini tavsiye ederek, "Karadeniz’den bol bir şekilde balık geliyor. Fiyatlar şu an için çok uygun. Şu anda balığın mevsimi ve vatandaş et yerine balık tüketsin. Hem ucuz hem faydalı." dedi. Yusuf Turna ise bereketli sezonun 2 yıl önce de yaşandığını hatırlattı. Palamut fiyatlarında, ilk çıktığı günlere oranla inanılmaz bir düşüş yaşandığına vurgu yaparak, "Şimdi balık fiyatları düştü. Tüm balık çeşitleri bolluk nedeniyle ucuzladı. Balık ucuz olunca bizlerde daha fazla alıp tüketebiliyoruz." ifadesini kullandı.

TEZGAHLARDA 15-10 TL

İzmit Balık Halinde palamut, 15 TL'den satılırken, Karamürsel'in Ereğli Mahallesinde palamutlar tezgahlarda 10 liraya satılıyor. Karamürsel’de balıkçılık yapan Fatih Karabudak, "Yıllardır bu kadar bol görülmeyen palamut, vatandaşların protein gereksinimini ucuza karşılamalarını sağlıyor. Onun için bizler de lakerda yapmaya başladık. Maliyeti düşük olduğu için vatandaşlar bir kilogramın üzerinde olan palamutlardan tuzlu balık ve lakerda yaptırıyor. Hal böyle olunca Karamürsel ve Kocaelililer bol bol tuzlu balık ve lakerda tüketiyor." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PALAMUT, EREĞLİ'DE, 10, TL, İZMİT'TE, 15, TL,
Yorumlar
Haber Yazılımı