Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:21
 
PAZAR FİYATLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
Gölcük Kavaklı Mahallesinde kurulan Çarşamba Pazarında sebze fiyatları sürekli yükselirken son iki hafta Pazar fiyatında büyük oranda düşüş yaşandı. Pazara gelen vatandaşın yüzü güldü.
Ekonomi Haberi
PAZAR FİYATLARI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

İlçemizin en büyük semt pazarlarından biri olan ve Gölcük Kavaklı Mahallesinde kurulan Çarşamba Pazarı her hafta fiyatlar yükselirken son 2 haftadır sebze fiyatları düştü. Bu yaz aylarının ürünün bol olmasından dolayı fiyatlar düştü. Kuru soğan 5 ile 7 lira iken bu hafta 2 lira 50 kuruşa kadar düştü. Patates 4 liradan 2 lira 50 kuruşa kadar düştü. Bunun yanında birçok sebze fiyatlarında düşüş gerçekleşti. Bu hafta vatandaş alışverişinde bayram etti.

Sebze fiyatları; Patates, kuru soğan, Domates, Kıvırcık, Taze Soğan 2 lira 50 kuruşa kadar düştü. Salatalık, kabak ve patlıcan 2 lira, taze fasulye 4 lira, sivri biber 3 lira ile 5 lira arasında, maydanoz 1 lira 50 kuruş, ıspanak 6 lira dolmalık biber 5 liradan tezgahta yerini aldı.

Meyve fiyatlarında değişiklik yaşanmadı. Meyve; vişne 5 lira üzüm 2 lira 50 kuruş, Şeftali 3 lira 50 kuruş, kaysı 6 lira, kavun tane 4-5-6 lira, erik 2lira 50 kuruş ile 3 lira 50 kuruş, armut 4 lira, kiraz 10 lira, karpuz kilosu 1 lira ile 1 lira 50 kuruş ve muz 13 liradan tezgahta yerini aldı.
Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: PAZAR, FİYATLARI, YÜZLERİ, GÜLDÜRDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı