Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 16:48
 
PAZARA GİDEN EMEKLİ EVE ELİ BOŞ DÖNÜYOR
Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli maaş zamları açıklandı Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç önemli “Bu zamlar emekliye hiç bir şey getirmedi. Enflasyon düştü” diyorlar ama biz çarşı pazara çıktığımız zaman bunu göremiyoruz. Patates soğan aldı başını gidiyor. Domates, salatalığını yanına yaklaşılmıyor. Pazara giden emekli elinde bir iki paketle evine gidebiliyor. Yani kısacacı emekli evine pazardan eli boş dönüyor” dedi.
Ekonomi Haberi
PAZARA GİDEN EMEKLİ EVE ELİ BOŞ DÖNÜYOR

PAZARA GİDEN EMEKLİ EVE ELİ BOŞ DÖNÜYOR
TÜED Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç emeklilerin çok zor durumda olduğunu ifade etti. Kılıç “ Emekliler olarak merakla maaşlarımıza yapılacak olan zammı bekliyorduk. Ama verilen zamlar emeklinin yüzünü güldürmeye yetmedi Emekliler olarak 2018 Temmuz ayında aldığımız 9. 17 zam bizleri sevindirmişti her şeye  yapılan son zamlar ile bu aldığımız fark eridi gitti. “Enflasyon düştü” diyorlar ama biz çarşı pazara çıktığımız zaman bunu göremiyoruz. Patates soğan aldı başını gidiyor. Domates, salatalığını yanına yaklaşılmıyor. Deterjan fiyatlarına yüzde ellinin üzerine zam yapıldı. Zam üstüne zam geliyor. “Otomobil sektöründe ve mobilya sektöründe indirim var” diyorlar ama biz ne yapalım otomobili ya da mobilyayı. Bizi sebze meyve fiyatları ilgilendirir. Pazara giden emekli elinde bir iki paketle evine gidebiliyor. Yani kısacacı emekli evine pazardan eli boş dönüyor” dedi.

BEKLENEN ZAM YAPILMADI
Kılıç sözlerinin devamında, “Sırf enflasyonu düşürmek adına bir iki kalem üründe indirim yaparak bizim maaşlarımıza daha az zam yaptılar.. Genel merkezimizin emekli maaşlarına yönelik beklentisi en az 14. 84'dü bu oranın altında yapılan zam emeklileri memnun etmedi” dedi..

POŞET PARALI OLDU EMEKLİNİN EKMEĞİ AZALDI
Kılıç “Tabii birde Bin Lira’nın altında olan emekli maaşları bin 100 liraya çıkacak. Biz bu emeklilerimize  seyyan zam yapılmasını istiyoruz. Bu emeklimiz nasıl geçinsin. Her yerde ekmek 1.25 krş. Poşet  tantanası çıkardılar. Garip emekliler her gün değilse de iki günde bir ekmeği gitti. Markte gidecek 25 krş poşet dört tane alsa 1 lira eder ne oldu emeklinin bir ekmek parası gitti. Ne olursa hep emekliye oluyor. Türkiye büyüyor ama biz bu büyümeden pay alamıyoruz” dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: PAZARA, GİDEN, EMEKLİ, EVE, ELİ, BOŞ, DÖNÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı