İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KONGREYE DAVET
KONGREYE DAVET
MİNE CAN DOÇENT OLDU
MİNE CAN DOÇENT OLDU
Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 18:07
 
PEYGAMBERİMİZ VE AİLE KONFERANSI
Mevlid-i Nebi haftasından dolayı ilçemizde bulunan okullarımızda çeşitli etkinlikler yapılıyor. Bu etkinlikler kapsamında Gölcük Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Hazreti Peygamber ve aile anlatıldı.
Eğitim Haberi
PEYGAMBERİMİZ VE AİLE KONFERANSI

Mevlid-i Nebi haftası dolayısı ile Gölcük Müftülüğü ilçemizde bir hafta boyunca birçok etkinlikler yaptılar. Bu kapsamda Gölcük Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Hazreti Peygamber ve aile adlı konferans düzenlediler. Düzenlenen konferansa, Okul Müdürü Necmettin Çil, okul öğretmenleri, öğrenciler ve konuşmacı olarak Şair ve Yazar Bünyamin Doğruer katıldı. 

Konferansta konuşan Şair Bünyamin Doğruer; “değerli arkadaşlar, öncelikle şunu belirtmek isterim. Bu hafta Mevlid-i Nebi haftasıdır. Konumuz Hazreti peygamber ve ailedir. Mevlid-i Nebi, Hicri takvimine göre hazreti peygamberimizin doğumudur. İnsanların iyi örnek alması için Cenabı hak bize peygamberimiz Hazreti Muhammed'i gönderdi. İyi bir aile babasıdır. İyi ahlaklı, insanlara nasıl davranılmalı, hatta hayvanlara nasıl davranılmalıdır bizlere öğretti. Son zamanlarda ailelerimizde çeşitli sorunlar oluşuyor. Bu sorunların ortadan kaldırılması için hazreti peygamberimizi örnek almalıyız. Aile toplumun en önemli bireylerden biridir. Aile dağıldı mı? Toplumda dağılır” şeklinde öğrencileri bilgilendirdi. 

Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: PEYGAMBERİMİZ, VE, AİLE, KONFERANSI,
Yorumlar
Haber Yazılımı