Haber Detayı
08 Ağustos 2015 - Cumartesi 09:29
 
POLİSİM DEDİ DOLANDIRDI
Kendisini polis olarak tanıtan ve bu yöntemle yaşlı iki vatandaştan toplam 15 bin TL para alarak dolandırıcılık yaptığı tespit edilen bir kişi polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.
- Haberi
POLİSİM DEDİ DOLANDIRDI

Kendisini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptığı tespit edilen kişi polis ekipleri tarafından son işinde suçüstü yakalandı. Alınan bilgiye göre; 67 yaşındaki K.Y. isimli şahsı telefonla arayan Halil Y. (19) isimli şahıs, kendisini polis olarak tanıtarak isminin bir operasyona karıştığını ve elindeki bütün paraların güvence altına alınması için seri numaralarının alınması gerektiğini söyledi. Telefondaki dolandırıcıya inanan K.Y., 8 bin TL parasını dolandırıcıya teslim etmek üzere dışarı çıktı.

 

SON İŞİNDE YAKAYI ELE VERDİ

Bu esnada durumundan şüphelenilen Halil Y., Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından takibe alındı. Halil Y. dolandırmak istediği K.Y.’den parayı aldığı esnada polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülen Halil Y.’nin daha önce de bir şahsı aynı yöntemle dolandırdığı ve 7 bin TL parasını aldığı öğrenildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan 19 yaşındaki Halil Y. dolandırıcılık suçundan adliyeye sevk edildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: POLİSİM, DEDİ, DOLANDIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı